Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3. Köprü Projesi
Ulaşım yatırımları kapsamında 2010 senesinde en fazla konuşulan konulardan biri, her ne kadar ilk gündeme gelişi 15-20 sene öncesine dayansa da, 3.köprü oldu. Projenin en son İstanbul’un en kuzeyinde yer alan Poyrazköy-Garipçe hattından geçmesine karar verildi. Gerekçesi ise ‘transit trafiğin kent içi trafikten arındırılarak kuzeye kaydırılması’ şeklinde açıklandı.

Birçok spekülasyonu da beraberinde getiren proje için atılan son adımlardan biri, 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı (ÇDP)'nda 3. Köprü Projesi'nin yapımına imkan tanımak amacıyla yapılan plan notları değişikliği idi. Diğeri ise 3. Köprü Projesi'nin halihazır haritalara işlendiği bir ulaşım planı niteliği taşıyan 1/25.000 Ölçekli Kuzey Marmara Otoyolu (İstanbul 3. çevre yolu ve bağlantı yolları dahil) planı oldu. 1 Eylül 2010'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde askıya çıkarılan bu plan, köprü karşıtlarını yeniden harekete geçirdi.

2010 senesinde, 3. Köprü’nün yapılması halinde İstanbul’un yaşayacağı olumsuz değişikliklere dikkat çekmek amacıyla, 28 Mart 2010, 2 Ekim 2010, 6 Kasım 2010 ve 21 Aralık 2010 tarihlerinde İstanbul’un farklı noktalarında ve pek çok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, çeşitli eylemler düzenlendi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/3-kopru-projesi_96499.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!