Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3. Köprüde İhale Bu Yıl Planlanıyor

3. Köprüde İhale Bu Yıl Planlanıyor

NTVayındırlık Bakanı Özak, İstanbul’a yapılması planlanan üçüncü köprü için bu yıl içinde ihaleye çıkabileceklerini söyledi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, İstanbul’a yapılacak üçüncü köprüde gelinen son noktayı anlattı. Bu yıl içinde projeyi ihale edebileceklerini belirten Özak, “Yap-işlet-devret yöntemiyle proje ve yapımı ihale edilebilir” dedi. NTV’ye konuşan Özak, proje ile ilgili firmalarla görüşmelerin sürdüğünü belirterek, “Şu anda 3 - 4 firma çalışıyor. Bizden bir takım katsayılar aldılar, parametreler aldılar. Bizim arkadaşlar onların projelerini incelemek için yurtdışına gidiyorlar. Yani başbakanımızın talimatı, bunu hızlandırın” şeklinde konuştu.

Bayındırlık Bakanı, Türkiye’nin menfaatleri için gereken her şeyin yapılacağına dikkat çekti ve güzergah konusunda, “Ben yaptım oldu yok” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Bakanlığı’nın alternatif olarak hazırladığı kara araçlarının tüp geçişi projesini de değerlendiren Özak, iki projenin karşılaştırılmaması gerektiğini söyledi. Özak, “Bu çok geniş kapsamda bir ulaşımı getiriyor. Diğerleri Boğaz Köprüsü kadar fonksiyon üretmiyor” dedi.

Güzergah için beş seçenek
Üçüncü köprü için daha önce 7 olarak belirlenen güzergah sayısı 5’e düşürülmüştü. Bunlar: Tarabya-Beykoz, Arnavutköy-Vaniköy, İstinye-Kavacık, Garipçe-Anadolu Kavağı, Sarıyer-Yuşatepe.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-koprude-ihale-bu-yil-planlaniyor_43216.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!