Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

30. Yıldönümünde İstanbul Yapı Fuarı

Yapı-Endüstri Merkezi, kuruluşunun 40. yıldönümünde gerçekleştireceği 30. Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı ile Türk inşaat sektörünü yerli ve yabancı sektör temsilcileriyle biraraya getirdi.

yapi.com.tr/Filiz YAVUZ
30. Yıldönümünde İstanbul Yapı Fuarı

SPAN style="FONT-SIZE: 9pt; FONT-FAMILY: Arial">

Uygulanan ekonomik ve sosyal politikaların, umulanın aksine, ülkede yeterli istikrar ortamını sağlayamaması kafalarda soru işaretleri yaratırken, ekonomik ve sosyal yapı içerisinde önemli bir yere sahip olan inşaat sektörü, global dalgalanmaların etkisiyle büyüme hızını yavaşlatsa da 2008 yılından umutlu. Çeşitli mal ve hizmet üretimi ile de doğrudan ilişkisi olan sektör, 2006 yılında yüzde 18,5 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalarken, 2007 yılında yüzde beşler seviyesinde seyrederek tüm olumsuzluklara rağmen büyüme kararlılığını gösterdi.

Geçtiğimiz yıla benzer ekonomik ve siyasi öngörülerin olmasına rağmen 2008 yılından hayli umutlu olan Türk inşaat sektörü, Uluslararası 2008 Yapı İstanbul Fuarı’nda gücünü bir kez daha gösterdi Avrupa’da inşaat sektöründe yaşanan darboğazdan dolayı Avrupalı gözleri üzerine çeken sektör, Rusya, Türki Cumhuriyetleri ve Ortadoğu gibi hızlı gelişen bölgelere yaptığı işlerle adından söz ettirirken, Uluslararası 2008 Yapı İstanbul Fuarı da pek çok yabancı katılımcıya ev sahipliği yaptı.  Her geçen gün teknolojik gelişmelerin de etkisiyle ürün çeşitliliğini arttıran sektör,  özellikle Arap Yarımadası, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Kuzey Afrika, Çin gibi ülkelerden gelen ziyaretçilerle buluştu. 

30. yıldönümünü kutlayan fuar, bilgi birikiminin ve deneyimin paylaşılması adına önemli bir platform görevi üstlenirken, biz de Yapı Fuarı’nı Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Yönetim Kurulu Başkanı Doğal Hasol’a ve YEM Genel Müdürü Güven Cantürk ’e sorduk.

http://www.yapi.com.tr/haberler/30-yildonumunde-istanbul-yapi-fuari_53725.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!