Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

300 Milyon Lirayı 4 Projede Yakaladı

Sene başından itibaren inşaatına devam ettiği dört yeni projedeki 8 bin 500 konutu satışa çıkarıp bunun 5 bin adetlik bölümünü satan Fi Yapı, 300 milyon TL ciroya ulaştı. Kalan konutların satışını da sene sonuna kadar tamamlamayı planlayan firmanın yeni projelere başlama tarihi ise 2011. Fi Yapı Satış ve Pazarlama Koordinatörü Vedat Sönmez,

Milliyet Gazetesi
300 Milyon Lirayı 4 Projede Yakaladı

Sene başından itibaren inşaatına devam ettiği dört yeni projedeki 8 bin 500 konutu satışa çıkarıp bunun 5 bin adetlik bölümünü satan Fi Yapı, 300 milyon TL ciroya ulaştı. Kalan  konutların satışını da sene sonuna kadar tamamlamayı planlayan firmanın yeni projelere başlama tarihi ise 2011. Uygun fiyata kaliteli yaşam alanları üretme mantığıyla hareket ettiklerini vurgulayan Fi Yapı Satış ve Pazarlama Koordinatörü Vedat Sönmez, yılbaşından bu yana satışa çıktıkları Fi Side, Tuzla 2, Tuzla 3 ve Fi Life projelerinin yarıdan fazlasını sattıklarının altını çizdi.

Sönmez, “2010 yılının başında satışa çıkarttığımız projelerimizi ayrı ayrı değerlendirecek iyi bir satış grafiği yakaladığımızı söyleyebilirim. Fi Side’da ilk ayda 2 bin konut satışının üzerine çıkarak inanılması zor bir rakama ulaştık. Tuzla 2 ve Tuzla 3’te satışları ilk bir ayda tamamladık. Fi Life’ta mayıs ayı başında satışa çıktık ve şu ana kadar 1048 konuttan oluşan projemizin yüzde 60’ını satmış bulunuyoruz. Yani Fi Life’de satış rakamımız 629 oldu. Yıl bazında konuyu ele aldığımızda toplamda 300 milyon TL’lik ciroya ulaştık” dedi.

Kalan konutları satacak

Yılbaşından bu yana dört projede 300 milyonluk bir ciro ile yılın ilk yarısını kapatan Fi Yapı’nın hedefleri arasında yeni bir projeler yer almıyor. Halen inşaatı devam eden 8 bin 500 konutun elde kalan yaklaşık 3 bin 500’ünü satarak yılı kapatmayı planladıklarını açıklayan Sönmez, “Yıl sonuna kadar konut stokumuzun tamamını satmayı hedefliyoruz. 2010 yılının bizim için inşaat yılı olacağını daha önce duyurmuştuk. Bütün projelerimizde inşaatlarımız programların önünde ilerliyor” dedi.

Uygun konut uygun fiyat

Yakaladıkları satış grafiğindeki etkenlere dikkat çeken Sönmez, uygun ödeme koşulları ile insanların konut sahibi olmalarını her zaman önemsemelerini kendilerine başarı getiren unsurlardan biri olarak gösterdi. Bu nedenle kar marjını düşük tutan bir fiyat politikası uyguladıklarını belirten?Sönmez, bir diğer etkeni ise “Dikkat edilirse Fi Yapı’nın konutta malzeme kalitesinden ve inşaat bölgesinin geleceğinden ödün vermediği görülür. Projelerimizin İstanbul’un gelişim aksları üzerinde yer almasını dikkat ediyoruz” sözleriyle açıkladı.

Gerçekleştirdikleri projelerin birbirinin aynısı olmamasına özen gösterdiklerini ve mimari farklılıkların, lokasyon ve uygun ödeme koşullarıyla birleşince  kendiliğinden ilgi gördüğünü ifade eden Sönmez, “Ödemelerde vade oranlarını uygun tutmamız ve ‘peşinatı şimdi öde, kalanı daireyi teslimatında öde’ gibi avantajlı ödeme alternatifleriyle çok sayıda vatandaşımız konut sahibi oldu” diye konuştu.

‘100 bin konut için arsa arıyoruz’

Vedat Sönmez, Fi Yapı’nın ana hedefleri hakkında konuşarak firmanın temel amacının  10 yılda100 bin konut yapmak ve konut sektöründe çıtaya daha ileri taşımak olduğuna dikkat çekti. Sönmez, şöyle konuştu:

“AR-GE çalışmalarına ve yeni arsa arayışlarında devam ediyoruz. Her gün İstanbul başta olmak üzere pek çok şehrimizden proje gerçekleştirmemiz için davetler geliyor. 10 yılda 100 bin konut hedefimizi gerçekleştirmek için arsa yatırımlarımız da devam ederken hayata geçirmeyi düşündüğümüz pek çok projemiz start vermeyi bekliyor” diyerek sözlerini bitirdi.”

‘Biz kazandırıyoruz’

“Tüketiciler marka konut projelerinden vazgeçmesinler ve yatırımlarını inşaatı devam eden projelerde değerlendirsinler. İnşaat aşamasında alınan bütün projeler tüketicilerin yatırımlarını korumasını ve değer kazanmasını sağlar. 2009 yılında Fi Yapı’dan daire alanlar bir yılda yaklaşık yüzde 70 prim elde etti.”

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/300-milyon-lirayi-4-projede-yakaladi_81478.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!