Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

37 Metrede Ölüme Meydan Okuyorlar!

Antalya’da yapımı devam eden Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde kubbeyi inşa eden işçiler, adeta ölüme meydan okuyor. İşçiler, 37,5 metre yüksekliğindeki kubbede hiçbir güvenlik önlemi olmadan çalışıyor.

yapı.com.tr
37 Metrede Ölüme Meydan Okuyorlar!

Temeli 2011 yılı şubat ayında atılan caminin inşaatı, hayırseverlerin yardımıyla Antalya İlahiyat Fakültesi Yaptırılmasını Destekleme Derneği’nce yürütülüyor. DHA'nın haberine göre, caminin 37.5 metre yüksekliğe sahip kubbesinin inşa aşamasına gelinirken, kubbeye beton dökümü yapan işçilerin hiçbir güvenlik önlemi almadan çalışması dikkati çekiyor. Semt sakinleri ve çevre yolları kullanan Antalyalılar, çalışmalar sırasında her an bir iş kazası meydana gelebileceği konusunda endişe duyuyor.

Başta Baret, Belde Emniyet Kemeri yok

Yaklaşık 15 katlı binaya eşit yükseklikteki demirle örülü kubbenin tavanında emniyet kemeri ve baret gibi güvenlik önlemleri olmadan çalışmalarını sürdüren 16 işçiye Antalyalılar, ’16 cesur yürek’ adını verdi. Yapı işlerinde çalışanların emniyet kemeri takmak ve baret giymek kurallara aldırış etmeden çalışmalarını sürdürmeleri ’ölüme meydan okuyorlar’ yorumlarına neden oldu.

7000 Kişi Aynı Anda İbadet Edecek

Türkiye’nin en büyük kubbeli camilerinden biri olacak Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami, kapalı ve açık alanlarında toplam 7 bin kişinin aynı anda ibadet etmesine imkan tanıyacak. 2300 metrekarelik ana mekanı örten kubbe 35 metre çapında ve yerden yüksekliği 37,5 metre. Caminin kubbe genişliği Selimiye Camii’nin kubbesinden 4,5 metre daha geniş olacak. Camide 75 metre yüksekliğinde 4 minare bulunuyor. Camiye ibadete gelecek engelli ve yaşlılar için iki adet asansör, 280 araçlık kapalı otopark bulunacak. Caminin bu yıl içerisinde bitirilerek ibadete açılması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/37-metrede-olume-meydan-okuyorlar_104271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!