Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3'üncü Köprü Projesi DPT'ye Gönderilecek

İstanbul Boğazı'na yeni bir köprü yapımını da içeren otoyol projesinin fizibilitesi, gelecek ay Devlet Planlama Teşkilatı'na (DPT) gönderilecek.

CNN Türkb>İstanbul Boğazı'na yeni bir köprü yapımını da içeren otoyol projesinin fizibilitesi, gelecek ay Devlet Planlama Teşkilatı'na (DPT) gönderilecek.

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine göre, projenin özellikle Boğaz'a yapılacak 3'üncü köprü ayağı büyük önem taşıyor. Ulaştırma Bakanlığı, güzergahı buna göre hayata geçirecek.

Güzergah, Anadolu yakasında Akyazı ile Avrupa yakasında Kınalı kavşağı hattında olacak.

Güzergahın İzmit sınırları içindeki bölümü ile İstanbul'un batı yakasında Hadımköy ile Kınalı arasındaki bölümü netleştirildi ancak Çatalca ile Gebze arasındaki kesimindeki güzergaha, 3'üncü köprünün noktasal olarak yerinin belirlenmesiyle son şekli verilecek.

İmar planları belirleyici olacak

Projede, 3'üncü köprünün yerini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin imar planları, İstanbul'un gelecekteki yerleşim ve sosyal alanlar ile trafik üretecek alanların tespiti belirleyecek.

Özellikle gelecekte kentte trafik üretecek donatıların saptanması, projenin en önemli ayaklarından birisi olarak gösteriliyor.

Ulaştırma Bakanlığı, projenin fizibilitesi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Fizibilite raporu gelecek ay DPT'ye gönderilecek.

İnceleme sonrasında Yüksek Planlama Kararı'nın alınmasıyla projenin ihale hazırlıkları başlayacak. Bakanlık, projeyi bu yıl ihaleye çıkarmayı hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3uncu-kopru-projesi-dptye-gonderilecek_59794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!