Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3'üncü Köprüde Tünel ve Viyadüklü Çözüm

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 3'üncü köprü güzergahındaki orman alanı tahribatını en aza indirmek için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a bazı yerlere tünel, bazı yerlere de viyadük konulmasını önerdiğini açıkladı. Birlik Vakfı'nın Çemberlitaş'taki merkezinde düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katılan Bakan Eroğlu gazetecilerin 3'üncü

Sabah Gazetesi
3'üncü Köprüde Tünel ve Viyadüklü Çözüm

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 3'üncü köprü güzergahındaki orman alanı tahribatını en aza indirmek için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a bazı yerlere tünel, bazı yerlere de viyadük konulmasını önerdiğini açıkladı. Birlik Vakfı'nın Çemberlitaş'taki merkezinde düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katılan Bakan Eroğlu gazetecilerin 3'üncü köprünün güzergahına ve çevre tahribatına ilişkin sorularını yanıtladı. Güzergah belirlendikten sonra gerekli tedbirlerin alınacağını vurgulayan Eroğlu, özetle şunları söyledi:

Aceleye gerek yok: Orman alanı tahribatını minimuma indirecek tedbirler var. Konu önümüze gelsin bunlara bakacağız. Acele etmeye gerek yok. Şu anda tahrip olan bir şey yok. Maksadımız ormanları veya havzaları tahrip etmek değil.

Tabiatı korumakla mükellefiz: Devletin bir projesi varsa tahribatı minimuma indirecek tedbirler alınacaktır. Ben Ulaştırma Bakanı'na doğanın tahrip edilmemesi için bazı yerlerin tünellerle, bazı yerlerin de viyadüklerle geçilmesini önerdim. Kendisi de buna sıcak baktı. Zaten konuyla ilgili bir araya geleceğiz. Biz tabii ki tabiatı korumakla mükellefiz.

Belçika kadar alanı ağaçlandırıyoruz: Son dönemde ağaçlandırma çalışmalarına hız verdik. Türkiye, ağaçlandırma çalışmalarında dünya birincisi. 2012 yılı sonuna kadar 2 milyon 300 bin hektarlık alanda ağaçlandırma yapılmasını planladık. Neredeyse Belçika'nın yüzölçümüne yakın alanı ağaçlandırma hedefi Avrupa tarafından da takdirle karşılanıyor.

'Karayollarının çevresini ağaçlandırıyoruz'

İstanbul'da katıldığı iftar sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, 3'üncü köprü güzergahında ormana zarar vermemek için gerekli tedbirin alınacağını söyledi. Eroğlu, karayolları çevresindeki ağaçlandırma çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3uncu-koprude-tunel-ve-viyaduklu-cozum_71691.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!