Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

40 Yıldan Bu Yana Bitmeyen Proje Var

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Bugün ülkemizde 30 - 40 yıldan beri devam eden bitirilemeyen yatırımlar, yollar var" dedi.

Bugün Gazetesilaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Bugün ülkemizde 30 - 40 yıldan beri devam eden bitirilemeyen yatırımlar, yollar var" dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, proje yapıp daha sonra çekip gitmenin ülkeye yapılan en büyük kötülük olduğunu belirterek, "Milyar dolarlar vererek barajlar yapıyorsunuz. Barajı bitiriyorsunuz, su tutuyorsunuz. Ama barajı kullanamıyorsunuz. Çünkü yolları yapılmamış. Bugün ülkemizde 30 - 40 yıldan beri devam eden bitirilemeyen yatırımlar, yollar var" dedi. Artvin'e giden Yıldırım, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ile görüşmeler yaptı, şunları söyledi:

Proje mezarlığı
"Hani damdan düşen olmak var ya hep onu söylüyorum; onun için geldik, gördük. Bu bizim zihnimizde yer etti ama bu meseleleri bugünden yarına çözülecek mesele olarak görmeyin. Unutmayın ki bu ülkede 30 - 40 yıldan beri devam eden bitirilemeyen yatırımlar ve yollar var."

Yıldırım, DPT stoğunda 4 bin 500 proje bulunduğunu, bu projelerin hayata geçmesi için ise 300 yıl gerektiğini söyledi. Bu projelerin 3 bin küsürünü bir kenara koyduklarını ifade eden bakan Yıldırım, diğerlerini ise programa alarak adım adım gerçekleştirdiklerini bildirdi. Yıldırım, "Şimdi proje yapmak, vaat etmek ondan sonra çekip gitmek bu ülkeye yapılan en büyük kötülüktür" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/40-yildan-bu-yana-bitmeyen-proje-var_47961.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!