Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

40 yıldır Atıl Olan Park Ankara Büyükşehir Tarafından Yenilendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da bulunan ve 40 yıldır hiçbir bakım yapılmayan Çağlayan Parkı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yenilendi.

Zaman Gazetesib>Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da bulunan ve 40 yıldır hiçbir bakım yapılmayan Çağlayan Parkı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yenilendi. Lefkoşa'da düzenlenen Ankara Kültür Günleri kapsamında açılışı yapılan parka, "Ankara Çağlayan Parkı" ismi verildi.

Parkın açılışına katılan KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, parkın hayırlı olmasını dileyerek, yavru vatanın her zaman anavatan Türkiye'nin garantörlüğünde olacağını kaydetti. KKTC İçişleri Bakanı Özkan Murat da kendilerine destek veren Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek, Ankara ve Lefkoşa belediyelerinin işbirliği göstermelerinden mutlu olduklarını söyledi. Belediyeciliğin günümüzde çağdaş yönetim anlamı taşıdığını anlatan Bakan Murat, KKTC hükümetinin de yerel yönetim reformu için çeşitli adımlar attığını bildirdi.

Daha sonra kürsiye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise KKTC'nin her zaman anavatan Türkiye'nin garantörlüğünde bulunduğunu belirterek, belediyeler arası işbirliğinin her zaman devam edeceğini söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce Ankara Çağlayan Parkı'nın 21 günde tamamlandığını ifade eden Gökçek, 20 bin metrekare alan üzerindeki parkın yenilenerek kısa sürede hizmete girmesinin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. Gökçek, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilgili komisyona göndermeden onayladığı park yapımının 1 milyon 650 bin YTL'ye mal olduğunu kaydetti. Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları da, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ve bunun devamını dilediklerini söyledi. Parka "Ankara" isminin verilmesinin bazı kesimlerce eleştirilmesine tepki gösteren Bulutoğluları, "Ankara Çağlayan Parkı'nın adını, Atina Parkı mı koyacaktık. Eğer güçleri varsa bunu tersine çevirsinler" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/40-yildir-atil-olan-park-ankara-buyuksehir-tarafindan-yenilendi_60606.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!