Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

440 Üniversite Öğrencisi daha Enerji Verimliliği Eğitimi Aldı

Avrupa Birliği’nin fon desteğiyle EİE (Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü) adına yürütülen enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi kapsamında üniversitelerde gerçekleştirilen eğitim seminerleri hız kesmeden devam ediyor. ODTÜ, Hacettepe ve Marmara üniversitelerinde gerçekleştirilen eğitim

yapi.com.tr
440 Üniversite Öğrencisi daha Enerji Verimliliği Eğitimi Aldı

Avrupa Birliği’nin fon desteğiyle EİE (Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü) adına yürütülen enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi kapsamında üniversitelerde gerçekleştirilen eğitim seminerleri hız kesmeden devam ediyor. Ekim ve kasım aylarında ODTÜ, Hacettepe ve Marmara üniversitelerinde gerçekleştirilen eğitim seminerlerinin ardından 18 Aralık tarihinde Sakarya Üniversitesi’nde de 440 öğrenciye enerji verimliliği ile ilgili bilgi verildi.

Erdal CoşkunYoğun ilgi gören seminerin ilk bölümünde enverIPAB Proje Uzmanı Erdal Coşkun 'enerji verimliliği', Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nden (TTMD) Ömer Köseli 'ısıtma sistemlerinde verimlilik', OSRAM’dan Ömer Can 'binalarda enerji verimli aydınlatma' konulu sunum yaptı. İkinci bölümde ise Siemens’ten Serkan Kurnazoğlu 'bina otomasyonu ve verimlilik' konusuna dikkat çekerken, ENKO Birleşik Enerji Sistemleri’nden Sertifikalı Enerji Yöneticisi Yıldırım Türkel 'binalarda enerji verimliliği genelgesi ve regülâsyonları' hakkında bilgi verdi. TTMD’den Ömer Köseli ise bina izolasyonunun önemine değindi.

Binalarda enerji verimliliği bilincinin artırılmasını hedefleyen enverIPAB projesi kapsamında bu güne kadar ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, EİE personeline, mühendis ve teknisyenlere, ev hanımlarına ve hane halkına yönelik çok sayıda eğitim semineri gerçekleştirildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/440-universite-ogrencisi-daha-enerji-verimliligi-egitimi-aldi_65474.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!