Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

44A Sanat Dünyasına "Two Faces of....." ile Merhaba Dedi

Ressam Argun Okumuşoğlu ve Hande Solakoğlu birlikteliğinde kurulan Galeri 44A, açılışını, heykeltıraş, mimar, endüstri tasarımcısı Yılmaz Zenger sergisi ile yaptı. New York Broadway Gallery’de Yoko Ono ve Jeff Koons ile eserleri sergilenen, iMac’e bilgisayar koltuğu tasarlayan, yurt dışında büyük ilgi gören sanatçının sergisinin adı "TWO FACES

yapi.com.tr
44A Sanat Dünyasına "Two Faces of....." ile Merhaba Dedi

Ressam Argun Okumuşoğlu ve Hande Solakoğlu birlikteliğinde kurulan Galeri 44A, açılışını, heykeltıraş, mimar, endüstri tasarımcısı Yılmaz Zenger sergisi ile yaptı. New York Broadway Gallery’de Yoko Ono ve Jeff Koons ile eserleri sergilenen, iMac’e bilgisayar koltuğu tasarlayan, yurt dışında büyük ilgi gören sanatçının sergisinin adı "TWO FACES OF…. ". Yapı-Endüstri Merkezi’nin kurucularından, İstanbul Design Week’in küratörü, eski Galata Köprüsü’nün fuar alanı olarak kullanılması fikrinin mimarı Yılmaz Zenger, aynı zamanda endüstriyel tasarımcı. Sergi, Galeri 44A’da 25 Şubat’a kadar devam edecek.

Two Faces of ...

Sanatseverler, Zenger’in 44A sergisinde hayata bakışını ve yaklaşımını gözlemleyecekler.  Bu yüzden serginin ismi “TWO FACES OF ……….” olarak belirlendi. Serginin ismi belirlenirken, iki yüzü süreklilik içinde kullanmak olarak tanımlanan Mobius kuramından yola çıkıldı. Sanatçı Yılmaz Zenger, “Hayatta her şey iki yüzüyle görülmeli. Bu yüzden yorumları sergiyi izleyenlere bırakıyorum, neyin iki yüzü olduğu konusunda karar vermek sanatseverlere ait olacaktır” diyor. Alman matematikçi Ferdinand Mobius tarafından yaratılan bu kuram, bantın iki yüzünün getirdiği devamlılık şeklinde tanımlanıyor.

Sanat dünyasının yakından tanıdığı Nursel Birler Carroll’ın yöneticiliğini yapacağı 44A, çok sayıda genç sanatçıya da destek vermeyi planlıyor.

A: Ahmet Fetgari Sok. 2/9 Teşvikiye
T: 0 212 233 33 80

http://www.yapi.com.tr/haberler/44a-sanat-dunyasina-two-faces-of--ile-merhaba-dedi_65748.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!