Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

5 Kıtadan 100 Ağaç Çeşidi

Dünyanın en geniş ve Türkiye'nin ilk ahşap numune koleksiyonu, "Yazıcı Grup" tarafından hazırlandı. "SY World Wood Collection 100 - 1", ahşap il

yapitr/Deniz TÜRKERİ
5 Kıtadan 100 Ağaç Çeşidi

ünyanın en geniş ve Türkiye'nin ilk ahşap numune koleksiyonu, "Yazıcı Grup" tarafından hazırlandı.

"SY World Wood Collection 100 - 1", ahşap ile çalışan tüm sektörleri ilgilendiren, 5 kıtadan 100 ağaç numunesinin ve ansiklopedik bilgilerinin bulunduğu, dünyadaki en geniş, ve Türkiye'nin ilk ahşap numune koleksiyonudur.

Afrika'dan 45, Asya ve Amerika'dan 20, Avrupa'dan 10 ve Avustralya'dan 5 ağacın bulunduğu koleksiyonda, ahşapların doğal ve vernikli hallerini görmek mümkün. Her numunenin özel kutu etiketinde, ağaçların yetiştiği bölgeler, ağacın yeşil halini gösteren resmi, ülkelere göre ticari ve botanik adları, yoğunluk derecesi, direnci, dayanıklılığı, empraye bilgileri, işlenme özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

100 adet ağaç çeşidi özel bir sandık içinde sunulduğundan, tüm numuneleri bir arada bulundurmak ve taşımak kolaylaşıyor. Her numunenin kendi özel kutusu ve numuneler üzerinde etiket bulunduğu için, birçok ahşap çeşidini kutusundan çıkarttıktan sonra, ağaç örnekleri ve bilgi kutularının karışması engellenmiştir.

Ayrıca tüm numunelerin bir arada durduğu sandık içindeki indeks, eksik olan numunenin fark edilmesini kolaylaştırıyor.

Aynı ağaç numunesinden ihtiyaç duyulması, ya da bazı numunelerin eksilmesi durumunda, Yazıcı Grup size dilediğiniz kadar numuneyi özel etiketli kutusunda gönderiyor. Üstelik dilerseniz, aradığınız ağaç çeşidini nerelerden bulabileceğiniz konusunda sizi bilgilendiriyor.

Yazıcı Grup 1989 yılında Antalya'da kurulmuş olup, inşaat, dekorasyon, ahşap zemin kaplama, sentetik spor sahaları, valiz taşıma arabaları, alüminyum kapı gibi değişik iş alanlarında faaliyet gösteren bir gruptur. Kullanılması düşünülen bir ağaç numunesini görmek isteyip bulamamaları, böyle bir koleksiyon fikrinin oluşmasına sebep olmuş. Mimarlar, iç mimarlar, mühendisler, endüstriyel tasarımcılar, akademisyenler, kereste, kaplama üreticileri ve satıcıları, gemi ve yat imalatçıları gibi bir çok işkolunda kullanılması amacıyla böyle bir proje hazırlanmıştır.

Yurtdışında ve yurtiçinde Aralık ayında satışına başlanacak olan koleksiyona, yurtdışı ve yurtiçindeki firmalar şimdiden büyük ilgi göstermektedir.

Detaylı bilgi için:

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-kitadan-100-agac-cesidi_20850.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!