Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

5 Yılda 10 Bin Ev Yapacak

Forum İstanbul'un yatırımcısı Yorum İnşaat, Turkmall ortaklığında Yorum İstanbul markasıyla konuta adım attı. İlk projesine Bayrampaşa'da başlayan ortaklık 5 yılda 10 bin konut yapmayı hedefliyor.

Sabah Gazetesi
5 Yılda 10 Bin Ev Yapacak

Yurtdışında taahhüt işleri ve alışveriş merkezi projeleri ile Türkiye'de Forum markasıyla İstanbul, Trabzon, Mersin'de alışveriş merkezi projeleri hayata geçiren Yorum İnşaat, Turkmall ortaklığı ile birlikte konut sektörüne adım atıyor. İlk projesine Yorum İstanbul markasıyla Bayrampaşa'da Forum İstanbul'un hemen arkasındaki arazide başlayan ortaklık, bu projeyi 80 milyon dolara hayata geçirecek.

Yorum İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ağca ve Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu Yorum markasıyla konut sektörüne girdiklerini söyleyerek hedeflerinin 5 yılda 10 bin konut üretmek olduğunu açıkladı. Ağca, Riva'dan Silivri'ye kadar İstanbul'da şehir merkezleri ve gelişen bölgelerde çok sayıda proje hayata geçireceklerini söyledi. Eyüboğlu ise ortaklıklarının ilk olarak Libya'da yaptıkları Kuzey Afrika'nın en büyük alışveriş merkezi projesi olan Forum OYIA ile başladığını söyleyerek burada yakaladıkları sinerjiye "Neden Türkiye'de birlikte konut üretmeyelim" diye düşünerek başladığını söyledi. "Yorum ile yeni bir gayrimenkul markası doğuyor" diye konuşan Eyüboğlu, ulaşılabilir fiyatlarla konu satacaklarını da sözlerine ekledi.

Ön satışta yüzde 45'i bitti

Bayrampaşa'da yer alacak Yorum İstanbul projesi 21 bin metrekare arazi üzerine inşa ediliyor. 5 blokta 558 dairenin bulunacağı projede büyüklükleri 60 ile 143 metrekare kadar değişen 1+1 ile 4+1 dublekse kadar değişen daire seçenekleri yer alıyor. Projedeki 1+1 daireler 184 bin TL'den başlayacak. En pahalı 4+1 dubleks daireler ise 750 bin TL'den satılacak. Yorum İstanbul yetkilileri ön satışlarda projenin yüzde 45'inin satışını tamamladıklarını, 4+1 dairelerin ise tamamının satıldığını açıkladı. 16 bin 500 metrekaresi ise yeşil alan olarak kullanılacak projenin 18 ayda bitirilmesi planlanıyor.

Projenin künyesi

Yorum İstanbul
Yatırımcı: Yorum İnşaat- Turkmall
Yer: Bayrampaşa
Daire sayısı: 558
Daire tipi ve fiyatı : 1+1 (62-128 m2) 187 -224 bin TL 2+1 (109-118 m2)358 bin - 362 bin TL 3+1 (128 m) 437 bin TL 4+1 dubleks (143 m2) 750 bin TL
(Tamamı satıldı)

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-yilda-10-bin-ev-yapacak_83123.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!