Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

5 Yıllık Kaldırımın Parasını İstediler

Ambarlı Mahallesi’nde bulunan Bostan Sokak’a 5 yıl önce kaldırım döşendi. Belediye sokaktaki 20 binaya daire başına 900 liraya varan fatura gönderdi.

Milliyet Gazetesi
5 Yıllık Kaldırımın Parasını İstediler

Avcılar Ambarlı Mahallesi Bostan Sokak’taki 20 binada oturan ev sahipleri, Avcılar Belediyesi’nce, 5 yıl önce yapılan kaldırım taşı parası istenince adeta çılgına döndü. Daire başına 900 TL’ye varan faturaları görünce şaşkına dönen mahalleli imza toplayıp mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

Avcılar Belediyesi, 5 yıl önce sokaktaki asfalt yolu kazarak kilitli parke taşı döşedi. Geçen sürede vatandaştan herhangi ücret talep edilmedi. Ancak geçen Temmuz ayından itibaren sokak sakinlerine “Harcamalara iştirak payları” adı altında ihbarname yollanmaya başladı. Daire sahiplerinden ‘Kilitli Parke Taşı işi’ karşılığında dairenin değerine göre 400 ile 900 TL arasında değişen meblağlar talep edildi. Paranın 4 taksitte ödenebileceği belirtilirken, tebliğ tarihinden itibaren 1 ay içinde peşin ödenmesi halinde yüzde 25 indirim uygulanacağı bilgisi yer aldı.

‘Faturadaki tutar gerekenin üzerinde’

Market sahibi Barbaros Kara, 507 liralık faturayı gördüğünde çok şaşırdığını ve paranın neden 5 yıl sonra istendiğine anlam veremediğini söyledi. Halkla İlişkiler uzmanı Mehmet Metin Dursun ise 16 yıldır sokakta oturduğunu belirterek, “Parayı, almaları gereken tutarın çok çok üstünde gösteriyorlar. Parayı ödemeyeceğim. Gerekirse dava açacağım” dedi. Emekli Necati Kara da, “Nasıl öderim bu parayı?” diye soruyor.  İnşaat işiyle uğraşan Oltan Kara da annesine ait daire için 900 liralık fatura çıkarıldığını belirterek, “İmza toplayıp dilekçe vereceğiz. Bu paraya bu sokağı altından yapmaları lazım” dedi. Avcılar Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydos ise katılım payının yasal olduğunu savundu. Basın Danışmanı Celal Demir ise CHP’li Başkan Mustafa Değirmenci’nin, parayı toplamadığı zaman soruşturma geçirdiğini söyledi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/5-yillik-kaldirimin-parasini-istediler_82131.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!