Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

50 Milyon Dolara Alışveriş Merkezi Yaptı, Çok Çocuklu Orta Sınıfı Çekmeyi Planladı

Başakşehir’de yapımı tamamlanan Olimpa Alışveriş Merkezi 18 Aralık’ta açılıyor. Fuzul Şirketler Grubu Başkanı Mahmut Akbal, “Başakşehir, çok çocuklu orta gelire sahip nüfusuyla gelişmeye çok açık. 50 milyon dolarlık yatırımla projeyi tamamladık” dedi.

Hürriyet Gazetesi
50 Milyon Dolara Alışveriş Merkezi Yaptı, Çok Çocuklu Orta Sınıfı Çekmeyi Planladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Refah Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde ‘vatandaşı uygun fiyat ve koşullarda konut sahibi yapma’ hedefiyle temelini attığı Başakşehir’de 40 bin metrekare kapalı alana sahip Olimpa Alışveriş Merkezi 18 Aralık’ta açılıyor. Projeyi hayata geçiren Fuzul Şirketler Grubu Başkanı Mahmut Akbal, “Başakşehir, çok çocuklu orta ve ortanın üzerinde gelire sahip nüfusuyla gelişmeye çok açık. Biz boşluğu gördük ve 50 milyon dolarlık yatırımla porjeyi tamamladık” dedi.

Başakşehir’in şu anda 110 bin nüfuslu bir bölge olduğunu belirten Mahmut Akbal şunları söyledi: “Başakşehir hem merkezi hem de yerel yönetimin özel önem verdiği, planlı gelişen konut ve ticaret alanları belirlenmiş bir bölge. Nüfusunda eğitim düzeyi çok yüksek. Lise mezunu oranı yüzde 70’e yakın. İstanbul’da aile başına çocuk sayısı en yüksek bölge burası. Otomobil sahipliği de çok iyi durumda. Bunlar bölgenin alışveriş potansiyelini ortaya koyuyor.”

Nüfus katlanacak

Bölgede inşası başlamış çok sayıda konut projesinin de bulunduğunu anlatan Akbal, “Oyakkent 13 bin konut olacak ve 3 bini bitti, diğer etaplarının yapımı devam ediyor. 65 bin konutluk başka bir projeler bölgesi var ki 20 bini inşa aşamasında ve kısa sürede devreye girecek. Bu nedenle ilk etapta 100 binin üzerinde ek nüfus gelecek. Üçüncü köprünün yolları çok yakın geçiyor. Metro projesi devreye alınıyor. Bölgeye yakın toplu iş yerlerinde de 40 bin civarında işyeri var.”

Konutta tecrübeliyiz

Bölgede daha önce 1200 konut yaptıklarını, Kağıthane ve Kartal’da da projeler tamamladıklarını vurgulayan Akbal, “İlk kez alışveriş merkezin yaptık. Çünkü, Başakşehir alışveriş merkezleri açısından çok fakir. AVM’ler TEM’e yakın bölgede yoğunlaşmış. Olimpa, Başakşehir içindeki tek büyük alışveriş merkezi oldu. Projede sinema salonları, fast food katları ve 100 mağaza bulunuyor. 2 katı otopark 6 kat inşa ettik. Ulusal markaların büyük bölümü yerini aldı” dedi.

Kent Neriva da başladı

Fuzul Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, ”Başakşehir’de metro durağının yanıbaşında bir başka projemiz daha var. Halkalı’ya giden ana artere 150 metre cephesi olan Kent Neriva’da, hem rezidans hem ticari birimler bulunuyor. 146 rezidans-konut? 29 dükkan? 1 restoran ve 339 araçlık otopark olacak. İnşaat alanı 36 bin 724 metrekare ve inşaatımız devam ediyor.”

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/50-milyon-dolara-alisveris-merkezi-yapti-cok-cocuklu-orta-sinifi-cekmeyi-planladi_84461.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!