Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

500 Bin Dolarlık Dairelere 12 Kat Talep Geldi

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Ülker Grubu'na bağlı Sağlam İnşaat'ın hayata geçirdiği, 82 dairelik "Levent Loft Bahçe" projesine, binin üzerinde ön talep geldi. Merkezi konumu nedeniyle büyük ilgi gören projede, daire fiyatları 510 bin dolardan başlıyor.

Referans Gazetesi
500 Bin Dolarlık Dairelere 12 Kat Talep Geldi

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Ülker Grubu'na bağlı Sağlam İnşaat'ın hayata geçirdiği, 82 dairelik "Levent Loft Bahçe" projesine, binin üzerinde ön talep geldi. Merkezi konumu nedeniyle büyük ilgi gören projede, daire fiyatları 510 bin dolardan başlıyor.

Eski fabrika ve depo binalarının yaşam alanına dönüştürülmesi projesi olan "Loft" konseptinin ilk örneği 144 konutluk "Levent Loft" projesi yoğun ilgi görmüştü. Bu nedenle projenin yanı başındaki 2 bin metrekarelik alanı satın alan ortaklar, 23 kat ve 82 konuttan oluşması planlanan "Levent Loft Bahçe" projesini hayata geçirmişti. Büyüklükleri 100-210 metrekare arasında değişen 16 farklı tip daireden oluşan Levent Loft Bahçe projesinde satışlar, geçen perşembe günü başladı. Projenin 2009 Eylül'ünde teslim edilmesi hedefleniyor.

Mimari konsepti ile detay projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Levent Loft Bahçe projesinin tanıtımında konuşan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, rezidans projelerinin en ayırt edici özelliğinin iş yerlerine yakınlığı olduğunu belirterek, "İnsanlar işyerlerinin yakınında rezidans varsa oradan daire almak istiyor. Bu nedenle konutlarımızı mümkün olduğunca üst gruba yönelik değil, orta gruba yönelik tasarladık. Levent bölgesindeki işyerlerinde çalışan insanlara hitap edecek tarzda konutlarımızı 100 metrekare olarak inşa ettik" dedi.

Arsa Bulursak Devam Ederiz
Loft konseptinin ilk örneği olan Levent Loft projesinde beklentilerin üzerinde bir ilgiyle karşılaştıklarını ve buradaki 144 daireyi kısa sürede sattıklarını anlatan Akın, projenin hemen yanındaki belediyeye ait yaklaşık 2 bin metrekarelik araziyi satın alarak Loft konseptinin ikinci etabı olan Levent Loft Bahçe projesini yapmaya karar verdiklerini söyledi. Akın, Levent ve Büyükdere Caddesi üzerinde uygun arsalar bulmaları halinde, Loft konseptine devam edeceklerini açıkladı.

"İstanbul'da bir tane Levent, bir tane Büyükdere Caddesi var" diyen Akın, bu bölgede gerçekleşen projelerin marka değerlerinin yüksek olması gerektiğine işaret ederek, bu nedenle Levent Loft Bahçe projesinin her aşamasında kendi alanlarında markalaşmış isimlerle çalıştıklarını, bundan sonraki projelerde de bu seçiciliği koruyacaklarını belirtti.

Cadde Yeraltına Alınmalı
Büyükdere Caddesi'nin bölgede gelişen iş merkezleri, yaşam alanları ve alışveriş merkezleri arasında bir ayrım oluşturduğuna dikkat çeken Akın, caddenin yeraltına alınarak bölgenin yayalaştırılması gerektiğini bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi'nin bir proje hazırladığını söyledi. Akın, bölgedeki hızlı değişim ve gelişim sürecinde altyapıdaki gelişimin, üst yapıdaki gelişmenin gerisinde kaldığını vurgulayarak, "Büyükşehir Belediyesi'nin bu açığı kapatacağını düşünüyorum. Büyükdere Caddesi bölgeyi ikiye ayırıyor. Örneğin, İş Kuleleri'ndeki insanlar Kanyon'dan faydalanamıyor. Bu bir şehircilik sorunu. Bunun çözümü caddenin yeraltına alınması olabilir" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/500-bin-dolarlik-dairelere-12-kat-talep-geldi_62012.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!