Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

503 Metre Tartışması

İzmir'in en ünlü semt pazarlarından Bostanlı Pazarı (Bospa) 503 metre ileriye taşınıyor.

Akşam
503 Metre Tartışması

zmir'in en ünlü semt pazarlarından Bostanlı Pazarı (Bospa) 503 metre ileriye taşınıyor. Karşıyaka Belediyesi'nin hazırladığı çalışma kapsamında Bospa imar planında, Mavişehir arkasında gözüken yerine alınıyor. Ancak Mavişehir sakinleri projeye itiraz ederken Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, kanunları uygulamaya kararlı olduklarını ifade etti.

Karşıyaka Belediyesi imar planında gözüken yere pazar yapmak için çalışmalara başladı. Altıplastik, üstü çelik konstrüksiyon olarak dizayn edilen pazar yeri, konser, tören gibi amaçlar için de kullanılabilecek. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, herkesin imreneceği bir yer yapmak için çalıştıklarını belirterek, bazı güçlerin kendilerini engellemeye çalıştığını kaydetti.

Yeşil alanı koruyalım
Yeşil alan üzerine kurulan Bospa'yı tasdikli yerine taşımaya kararlı olduklarını dile getiren Başkan Cevat Durak, 'Yeşil alanı mı koruyalım, yoksa pisliği mi koruyalım? Bence bunun kararını vermemiz gerekiyor. Bospa bugün yanlış bir yerde kuruluyor. Biz de onu planlanan yerine götüreceğiz. Mavişehir'de oturanlar şimdi Bospa'yı istemiyorlar. Ama daha o bölge kurulurken pazaryeri için yer ayrılmıştı. Ev alanlar bu uygulamadan habersizlerse bu benim sorunum değildir' dedi.

Yatırımcıya köstek yerine destek olunması gerektiğini hatırlatan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ilçeyi uyuyan halinden kurtaracaklarını söyledi. Bu amaçla başlattıkları projelerin engellenmeye çalışıldığını iddia eden Bakan Durak, 'Biz kararlıyız. Karşıyaka'yı silkeleyip koşturmaya başlayacağız. Bizi engellemek isteyenler, Mavişehir'deki pazaryeri için valilik soruşturma açtırdı. Ama oradan bizim alehimize bir sonuç çıkmaz. Biz kanunlara uyarak, Bospa'yı doğru yerine 503 metre ileri taşıyoruz' diye konuştu.

Halk istemiyor
Mavişehir 2. Etap Yöneticisi Kahraman Turumtay, Mavişehir muhtarlığının yaptırdığı ankette halkın pazaryerini istemediğinin ortaya çıktığını hatırlattı. Belediyenin halka hiç danışmadığına dikkat çeken Turumtay, gelişmelerden haberdar edilmek istediklerini söyledi. Mavişehir'e girişte büyük bir trafik sorunu yaşandığına dikkat çeken Turumtay, 'Bu yoğunluk pazaryeri daha da artacak. Başkan illa pazaryeri yapacaksa, yapar. Bu yetki ona verildi. Ama bunu kullanırken bölge halkının sesi de dinlenmeli' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/503-metre-tartismasi_28031.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!