Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

53 Konut, Elde Kaldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) İzmir Uzundere'de satışa sunduğu konutlara beklenen ilgi olmadı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi'ne verdiği konutlardan sonra kendisine kalan 377 evi satışa çıkaran TOKİ'nin, 73 bin YTL ile 93 bin YTL arasında değer biçtiği yapılara yeterli talep gelmedi. Sadece 284

Yeni Asır Gazetesi
53 Konut, Elde Kaldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) İzmir Uzundere'de satışa sunduğu konutlara beklenen ilgi olmadı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi'ne verdiği konutlardan sonra kendisine kalan 377 evi satışa çıkaran TOKİ'nin, 73 bin YTL ile 93 bin YTL arasında değer biçtiği yapılara yeterli talep gelmedi. Sadece 284 kişi, Uzundere'deki konutlardan edinmek için başvuruda bulunurken, 53 ev ortada kaldı.

Çok büyük bir talep olacağını tahmin eden TOKİ yönetimi, bu sürpriz gelişmenin ardından, başvuruların konut sayısından az olması nedeniyle kura çekme törenini iptal etti. Başvuruda bulunan vatandaşlara, 10 Ekim'e kadar konutları seçme hakkı tanındı.

İzmir Çevre Yolu ile şehre bağlanan, Körfez'e hakim tepeden kenti gören, yeni cazibe merkezi olmaya aday Uzundere Konutları'ndaki 3 bin 80 konuttan 377'sinin satışının, 13 Eylül'de belirleneceği açıklanmıştı. Sosyal donatıları ve çevre düzenlemesi tamamlanan dev projede bir ticaret merkezi, bir cami, ilköğretim okulu ve bir de lise yer alıyordu.

İndirim yapılıyor

Ödeme ve peşinat imkanlarıyla da farklı kolaylıklar sunan TOKİ, her bütçeye uygun konutlar için peşin ödemelerde yüzde 15 indirim yaptı. Uzundere konutlarından taksitle almak isteyen vatandaşlara, satış bedelinin yüzde 10'u, 15'i ve 25'i oranlarında peşinat seçenekleri sunuldu. 73 bin 909 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarılan konutlardan almak isteyenlerin az sayıdaki başvurusu, TOKİ yönetimini çok şaşırttı. Evlerin bedeli 96, 108 ya da 120 ayda ödenebilecek. Altyapı yatırımları süren TOKİ evlerinde en geç bir yıl içerisinde yerleşimin başlayacağı açıklandı.

73 bin 909 YTL'lik konuta talip olan bir vatandaşın, yüzde 25'ini peşin verdiği takdirde, kalan borcunu 120 ayda 461 YTL olarak ödeyeceği ifade edildi. 96 bin 943 YTL'lik evlerden almak isteyenlerin yüzde 25'i peşin vermeleri halinde, 120 taksidin 605 lira olacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/53-konut-elde-kaldi_63923.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!