Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

556 Milyon Liralık Kamulaştırma!

Sabiha Gökçen Havaalanı’na yapılacak ikinci pist için toplam 556 milyon liralık kamulaştırma gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
556 Milyon Liralık Kamulaştırma!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Sabiha Gökçen Havaalanı’nın 2. pist yapımının kamulaştırılması için 332 milyon 303 bin 289 TL bedel karşılığında 596 kişiyle, lojistik alanın yapımı için de 224 milyon 193 bin 153 TL karşılığında 1.029 kişiyle anlaşıldığını açıkladı.

Revize edildi

Vatan'ın haberine göre, MHP İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Torlak verdiği önergeyle, Bakan Bayraktar’a bir süredir adının değiştirilmesi gündemde olan Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yapılan çalışmaları sordu. Bakan Bayraktar, Torlak’ın önergesine verdiği yanıtta şunları aktardı:

“Savunma Sanayii Müsteşarlığınca (SSM) havaalanı 2 nci pist sınırının revize edildiği belirtilerek, revize edilen sınıra göre kamulaştırma işlemlerinin yürütülmesi talep edildi. Ayrıca, Gümrük Müsteşarlığı’nca İstanbul - Ataşehir - Gümrük ve Tasfiye İşletme Birimlerinin şehir merkezi dışına çıkarılarak Tuzla - Orhanlı ve Aydınlı mahallelerine transferi istendi. Toplam 677 hektarlık sahanın kamulaştırılmasına karar verildi.”

Metrekaresi 300 TL

“İlk kamulaştırma çalışmalarında 250 TL/metrekare kıymet takdiri yapıldı. Temmuz 2012’de güncellemeyle 250-350 TL/metrekare kıymet takdiri yapılmıştır. Kamulaştırma sınırları Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nca pist projesine göre tespit edilmiştir. Teknik zorunluluklardan dolayı kamulaştırma alanında değişikliğe gidilmiştir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/556-milyon-liralik-kamulastirma_111255.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!