Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

584 Kara Nokta İyileştirildi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2003-2009 yıllarında 57 hemzemin geçitte ray devreli otomatik bariyer tesisi kurulduğunu ve 526 kaza kara noktası ve kaza potansiyeli yüksek yer olmak üzere toplam 583 noktanın iyileştirildiğini belirtti.

Radikal Gazetesi
584 Kara Nokta İyileştirildi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2003-2009  yıllarında 57 hemzemin geçitte ray devreli otomatik bariyer tesisi kurulduğunu ve 526 kaza kara noktası ve kaza potansiyeli yüksek yer olmak üzere toplam 583 noktanın iyileştirildiğini belirtti.

CHP’li Rıza Yalçınkaya’nın soru önergesini yanıtlayan  Yıldırım şu “Karayolları Genel Müdürlüğü karayollarında trafik güvenliğini sağlamak üzere sorumluluğu altındaki tüm karayollarını sürekli kontrol altında tutmakta ve olası kaza potansiyeli yüksek kesimleri yerinde tespit ederek trafik güvenliğini sağlayacak tedbirler almaktadır” dedi.

Bakanı Yıldırım, her yıl Emniyet Genel Müdürlüğü’nden temin edilen, o yıla ait trafik kazası verilerine göre belirlenmiş olan kaza kara noktalarının,  aciliyet sıralamasına ve ödenek durumuna göre iyileştirildiğini ifade etti. Yıldırım, 2003-2009 yıllarında 57 hemzemin geçitte ray devreli otomatik bariyer tesisi ve 526 kaza kara noktası ve kaza potansiyeli yüksek yer olmak üzere toplam 583 noktanın iyileştirildiğini, 2003-2009 yılları arasında toplam 11 bin 373 kilometre bölünmüş yolun tamamlanarak trafiğe açıldığını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/584-kara-nokta-iyilestirildi_78264.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!