Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

6. ve 7. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Katalogları çıktı

Mimarlar Odası tarafından Mimar Sinan anısına, 1988 yılından beri meslek kültürünün tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, öncü nitelikteki çal

Yapı Dergisi/246imarlar Odası tarafından Mimar Sinan anısına, 1988 yılından beri meslek kültürünün tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, öncü nitelikteki çalışma ve fikirlerin ortaya çıkarılıp teşvik edilmesi, mimarlığın kamuoyu ve meslek gündeminde tartışılması ve yeni düşünceleriyle genç mimarların tanıtılması amacıyla iki yılda bir gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri yarışmasının ardından ödül sahiplerini ve bütün katılımcıların yapıtlarını tanıtan kataloglar hazırlanıyor. Bu kataloglar, bir yarışmayı belgelemenin ötesinde iki yılda bir Türkiye'de düzenlenen, bugüne kadar 700'ü aşkın mimarın 1000'e yakın yapıtıyla katıldığı bu en geniş çaplı yarışmaya sunulan projeleri içermesi açısından Türkiye'nin mimari yönelimini de belgeleyerek, iki yıllık dönemlerde ulusal mimari panorama sunmakta.
1998 yılı"6. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri" ile 2000 yılı "7. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri" katalogları Yapı-Endüstri Merkezi tarafından yayımlanarak bu dizide yerini aldı. "6. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri" kataloğunda Büyük Ödül (Sinan Ödülü) sahibi Nezih Eldem. Mesleğe Katkı Ödülleri sahipleri Erdem Aksoy ve TMÖB-Türkiye Mimarlık Öğrencileri Buluşması'nın yanısıra Yapı Dalı kategorisinde yer alan içlerinden 9'u ödüle değer bulunan 91 yapıt tanıtılıyor.
2000 yılı "7. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri" kataloğu ise, Büyük Ödül (Sinan Ödülü) sahibi Maruf Önal, Mesleğe Katkı Ödülleri sahipleri Afife Batur ve Doğan Hasol'la, 7'si ödül kazanan 74 yapıtı içeriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/6-ve-7-ulusal-mimarlik-sergisi-ve-odulleri-kataloglari-cikti_695.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!