Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

7. Cadde Anketi

Bahçelievler 7. Cadde’de günlerdir beklenen kamuoyu yoklaması dün yapıldı. Önce içki referandumu olarak gündeme oturan, belediyenin geri adımının ardından yalnızca 7. Cadde’nin trafiğe kapatılıp kapatılmamasıyla ilgi yapılan kamuoyu yoklamasına vatandaşın tepkisi damgasını vurdu.

Vatan Gazetesi
7. Cadde Anketi

ahçelievler 7. Cadde’de günlerdir beklenen kamuoyu yoklaması dün yapıldı. Önce içki referandumu olarak gündeme oturan, belediyenin geri adımının ardından yalnızca 7. Cadde’nin trafiğe kapatılıp kapatılmamasıyla ilgi yapılan kamuoyu yoklamasına vatandaşın tepkisi damgasını vurdu.

Günlerdir beklenen Bahçelievler 7. Cadde’deki kamuoyu yoklaması vatandaşın yoğun tepkisi altında yapıldı. Önce içki referandumu olarak gündeme oturan, belediyenin geri adımının ardından yalnızca 7. Cadde’nin trafiğe kapatılıp kapatılmamasıyla ilgi yapılan kamuoyu yoklamasına vatandaşın tepkisi damgasını vurdu.

7. Cadde oylamasına 5 bin 495 konut ve işyeri sahibinin katılması hedeflenirken, bazı vatandaşlar Bahçelievler’de oturmalarına karşın kendilerine oy kullandırılmamasına sert tepki gösterdi. Bazı vatandaşların birden fazla oy kullandığı iddia edildi. Vatandaşlar, "Fikrimiz mi alınıyor, huzurumuz mu kaçırılıyor" diyerek tepki gösterdiler.

Komik bir referandum

7. Cadde’nin bulunduğu Yukarı Bahçelievler Muhtarı Süleyman Kalyoncuoğlu, "7. Cadde’nin sorunu, trafik sorunudur. Burada sağ parka izin verilmeden caddenin ıslah edilmesi gerekiyor. Caddenin sonundaki Gökkuşağı Rekreasyon Alanı acilen yıkılarak otopark yapılmalı. Eğer cadde kapatılırsa ara sokaklarda park kaosu yaşanır" dedi.

Kamuoyu yoklaması yapılan 7. Cadde’ye CHP Grup Sözcüsü Mehmet Yula, "Bu kadar ciddiyetsiz, işlevsiz iş mi olur. Çok dikkatsiz ve özensiz bir oylama. Vatandaşa metroyla, doğalgazla ilgili fikrini sorsunlar. Baştan aşağı komik bir durum" dedi.

Sert tartışmalara sahne oldu

Vatandaşın tepki gösterdiği oylamada Bahçelievler sakinleriyle en çok "atışan" isim Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tunç oldu. Özellikle tepki gösteren bir vatandaşla 7. Cadde tartışmasına giren Tunç’un vatandaşa yaptığı "provokatör" suçlamasının ardından ortam gerildi. Bazı vatandaşların, "Sen Bahçelievler’de mi oturuyorsun? Bahçelievlerle uğraşacağınıza gücünüz yetiyorsa ABD Büyükelçiliği’nin önündeki bariyerleri kaldırın" tepkilerinin ardından Tunç uzaklaştı.

1954 yılından beri bölgede oturan Bahçelievler sakinlerinden Artun Çağlayan, "Gökçek’in Bahçelievler’i köye dönüştürmek gibi bir yemini var sanırım. Bu oylama huzurumuzu kaçırmaktan başka işe yaramıyor" diyerek tepki gösterdi.

Oylama notları

Belediye Aşkabat Caddesi olarak ismini değiştirdiği caddenin eski ve bilinen ismi olan 7. Cadde ismini dev panoda kullanmayı tercih etti.

12 sorudan oluşan ankete, 7. Cadde ile bağlantılı 22 sokakta oturan 2 bin 745 ev ve iş yeri sahibi katıldı.

Bahçelievler’de değişen sokak numaralarının mahkeme kararıyla iptaline rağmen eskileriyle birlikte yer alması zaman zaman karışıklıklara yok açtı.

Referanduma CHP’li ve MHP’li meclis üyeleri gözlemci olarak katıldı. Belediyeyi temsilen Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez ve bazı üyeler katıldı.

Bölgede oturan kapanan beldelerden Temelli Belediye Başkanı Alaattin Bera Türkoğlu da kamuoyu yoklamasına katıldı. Bera, caddenin trafiğe kapatılmaması yönünde oy kullandığı söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/7-cadde-anketi_72735.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!