Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

7. eTR Ödülleri Çankaya Köşkü’nde Sahiplerini Buldu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilen ve Turkcell Ana Sponsorluğu’nda düzenlenen e Türkiye (eTR) Ödülleri”nde kazananlar belli oldu. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kazananlara ödüllerini takdim etti.

yapi.com.tr
7. eTR Ödülleri Çankaya Köşkü’nde Sahiplerini Buldu

STRONG>Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilen ve Turkcell ana sponsorluğunda düzenlenen e Türkiye (eTR) Ödülleri'nde kazananlar belli oldu. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kazananlara ödüllerini takdim etti.

‘Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler’ kategorisinde Söke Belediyesi ‘Akıllı Kent Otomasyon Sistemi’ adlı projesiyle, ‘Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler’ kategorisinde Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü – Gümrük Müsteşarlığı Gümkart-Gümrük Tahsilat Sistemi adlı projesiyle, ‘Kamudan Kamuya e-Hizmetler’ kategorisinde ise Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü 'Sosyal Yardım Bilgi Sistemi' adlı projesiyle ödüle layık görüldü.

Ayrıca 'eBelediyecilik Teşvik Ödülü', Şahinbey Belediyesi eNikah Projesi’ne verilirken 'eBelediyecilik Özel Başarı Ödülü', Bayrampaşa Belediyesi eİstihdam Projesi, Etimesgut Belediyesi eHatırlat ve KPS Projesi ile Söke Belediyesi’nin AKOS Akıllı Kent Otomasyon Sistemi projesi arasında paylaştırıldı. AKOS Akıllı Kent Otomasyon Sistemi eBelediyecilik Jüri Özel Ödülü’ne de layık görülerek 3 farklı kategoride ödül kazanan tek kurum oldu.

Bu kategorilerin dışında eDevlet uygulamaları ile örnek teşkil edebilecek uygulamalar arasından Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine de “Cumhurbaşkanı Nerede?” ve “Cumhurbaşkanına Yazın” projeleri ile Özel Ödül verildi.

TÜSİAD ve TBV tarafından, e-Devlet uygulamalarını ödüllendirmek ve bu alandaki farkındalığı artırmak amacıyla tesis edilen “7. e Türkiye (eTR) Ödülleri” töreninde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanı Hamdi Akın ve Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv birer konuşma gerçekleştirdi.

Toplantıda ayrıca, Avusturya e-Devlet Genel Sekreteri Christian Rupp e-devlet uygulamalarına ilişkin özel bir sunum yaparak başarılı örnek uygulamaları paylaştı.

Jüriyi oluşturan isimler şöyle sıralandı: Aydın Kolat (TBV), Ömer Arıkan (T.C. Cumhurbaşkanlığı), Özcan Akdeniz (INDEX), Dr. Ali Arifoğlu (ODTÜ Enformatik Enstitüsü), Recep Çakal (DPT), Hakkı Tok (İBB), İlhami Aydın (Orman Genel Müdürlüğü), Meral Tamer (Milliyet Gazetesi), Resul Uçak ( Kahramanmaraş Valiliği), Mustafa Özlü (Türk Patent Enstitüsü), Selçuk Kavasoğlu (Devlet Planlama Teşkilatı), Mehmet Ziya Telli (IBM), Kürşat Çağıltay (ODTÜ), Ceyda Süer (Microsoft), Dr. Kemal Karakoçak (TBMM), Erdal Sağlam (Hürriyet Gazetesi)

http://www.yapi.com.tr/haberler/7-etr-odulleri-cankaya-koskunde-sahiplerini-buldu_75718.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!