Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

70 Yıllık Çınarlara 'Kamera' Kıyımı

Giresun'un Bulancak'ta Ticaret Meslek Lisesi'nin bahçesinde bulunan 70 yıllık 10 çınar ağacı, okulun kamera sistemini engellediği için kestirildi. Okul bahçesindeki doğa katliamını gören halk büyük tepki gösterdi.

CNN Türk
70 Yıllık Çınarlara 'Kamera' Kıyımı

Giresun'un Bulancak'ta Ticaret Meslek Lisesi'nin bahçesinde bulunan 70 yıllık 10 çınar ağacı, okulun kamera sistemini engellediği için kestirildi. Bulancak Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Müdürlüğü,  okul bahçesindeki 10 adet çınar ağacının kesilmesi için 11 Kasım 2008'de Kaymakamlığa başvurdu. Bulancak Kaymakamı Ayhan Durmuş'un verdiği onayın ardından, 21 Kasım 2008 günü ağaçlar kesildi.

Okul bahçesindeki doğa katliamını gören halk büyük tepki gösterdi. 1988 yılında aynı okuldan mezun olan ve evi de hemen okulun karşısında bulunan Bulancak Belediye Meclisi'nin AKP'li üyesi Ogün Özgen, ağaçların kesilmesini büyük bir cahillik olarak değerlendirdi, "Suçluların cezalandırılmasını istiyoruz" diyerek sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Ali Güneş ise, vatandaşların duygusallık yaptığını ve ağaçların kesilmesi için her birimden olur alındığını söyledi. Müdür Güneş ayrıca yerel gazetelerin yaptığı ağaç katliamı haberi üzerine de Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Şimşek tarafından açıklama yapıldığını ifade etti ve daha fazla konuşamayacağını söyledi.

Okul Aile Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Ogün Özgen 1988 yılında okulumuzdan mezun olmuştur. Okul ile evi arasında 4 metre mesafe vardı. Bu arkadaşımız bu kadar mesafede ikametgah etmesine rağmen, kesilen ağaçların yüzünden olacak ki, okulda neler olup bittiğini görememiştir. Mezun olduğunda okulun bahçesinde 10 ağaç vardı. Mezun olduktan sonra okulun bahçesine 300'den fazla ağaç dikilmiştir. Bahçe bugün orman görünümündedir. Kesilen ağaçların yerlerine daha önce dikilmiş olan ağaçlar mevcuttur. Onların kesilmemiş olması sağlıklı büyümeyi engelliyordu. Ağaçların kesilmesiyle, can ve mal güvenliği sağlanmış, istinat duvarlarının yıkılması engellenmiş, okul bahçesinin aydınlatılması ile okulun güvenliği sağlanmış, okul bahçesine gece birilerinin zarar vermesi önlenmiş, karanlıkta kayıt yapamayan kameranın rahat görüntü alması sağlanmıştır. Seni bu davranışından dolayı kınanıyor ve vicdanınla baş başa bırakıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/70-yillik-cinarlara-kamera-kiyimi_65016.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!