Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

750 Yıllık Camii Restorasyon İçin Ödenek Bekliyor

Denizli’nin Çivril İlçesi’ne bağlı Emirhisar Beldesi’nde bulunan 750 yıllık Dedeköy Camii’nin restorasyonu için 315 milyar lira gerekiyor. C

NTV-MSNBC
750 Yıllık Camii Restorasyon İçin Ödenek Bekliyor

b>Denizli’nin Çivril İlçesi’ne bağlı Emirhisar Beldesi’nde bulunan 750 yıllık Dedeköy Camii’nin restorasyonu için 315 milyar lira gerekiyor.

Camiinin restore edilerek yeniden ibadete açılması için 16 yıldır mücadele veren Emirhisarlılar, Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan izin çıkmasıyla istediklerini elde etti.

Aslına uygun restorasyon için 315 milyar lira tutarında maliyet çıkarılırken, Dedeköy Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yusuf Yılmaz, burayı 2004 yılında ibadete açmak istediklerini, bugüne kadar yapılan çalışmalar için 75 milyar lira harcandığını söyledi.
Yılmaz, camiinin restore edilmesi için merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun İl Özel İdare Bütçesi’nden 35 milyar lira ödenek vermeyi vaat ettiğini, ancak bu parayı halen yetkililerden alamadıklarını ifade etti.
Emirhisar Belediye Başkanı Muharrem Işık da, o dönemde bölgenin hakimi olan Germiyanoğulları tarafından yaptırılan ve içinde kime ait olduğu bilinmeyen 4 mezarın bulunduğu türbenin de onarılıp, ziyarete açılacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/750-yillik-camii-restorasyon-icin-odenek-bekliyor_8099.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!