Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Ankara-Niğde Otoyol Projesi...

8 Yıl Bedava Dağıtacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından, Tunceli il merkezinde doğalgaz dağıtımı için yapılan lisans ihalesinde en düşük teklifi, kilovatsaat başına sıfır kuruş ile Akmercan Turizm Taşımacılık İnşaat Güvenlik Sistemleri Temizlik Gıda verdi.

yapi.com.tr
8 Yıl Bedava Dağıtacak

İhalenin onay süreci tamamlandıktan sonra şirket, Tunceli’de gazın birim fiyatı dışında dağıtımından 8 yıl süreyle ücret almayacak. EPDK Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk’ün ihale komisyonu başkanlığını yaptığı ihaleye 5 şirket teklif verdi. Söz konusu şirketlerin evrakının bulunduğu ilk zarfların açılmasının ardından Siirt Batman Doğalgaz Dağıtım ve Fernas İnşaat teşekkür mektuplarını sunarak, teklif vermeden ihaleden çekildi. Daha sonra teklifleri ihale şartnamesine uygun bulunan 3 şirketin birim hizmet ve amortisman bedellerinin bulunduğu ikinci zarflar açıldı.

İkinci zarfların açılmasının ardından 3 teklif sahibi Aksa Doğalgaz Dağıtım, Alöz Mühendislik ve Akmercan Turizm Taşımacılık temsilcileri açık eksiltmeye davet edildi. Açık eksiltmenin birinci turunda Aksa Doğalgaz Dağıtım ihaleden çekildi. Açık eksiltmenin 47. turunda Alöz Mühendislik kilovatsaat başına 0,005, Akmercan Turizm Taşımacılık ise 0,000 kuruş birim hizmet amortisman bedeli verdi. 48. turda Alöz Mühendislik temsilcisi ihaleden çekildiklerini açıkladı. Böylece ihalede en düşük teklifi kilovatsaat başına sıfır kuruş ile Akmercan Turizm Taşımacılık verdi. Alınan teklif 8 yıl boyunca geçerli olacak. Buna göre şirket, 8 yıl boyunca tüketicilere gazı aldığı fiyattan satacak ve bu süre sonunda dağıtım bedeli EPDK tarafından belirlenecek tarifeyle yenilenecek. EPDK yetkilileri, geçmiş dönemde de bazı ihalelerde sıfır fiyat çıktığını hatırlattılar.

ETİKETLER: doğalgaz EPDK
http://www.yapi.com.tr/haberler/8-yil-bedava-dagitacak_153519.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!