Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

80 Milyar Dolarlık Projelere Ortak Aranıyor!

Suudi - Türk İş Konseyi Başkanı Ghassan Ahmed Al-Sulaiman, Suudi Arabistan'da 2014 yılına dek 1 milyon yeni konuta ihtiyaçları olduğunu belirtti. Al-Sulaiman, "Aynı şekilde önemli sayıda otel yatırımı da gerekiyor. Yıl sonunda çıkacak yeni emlak yasasıyla da konut finansmanı da yaygınlaşacak. Biz krizden etkilenmedik, çalışmalarımız kriz

CNN Türk
80 Milyar Dolarlık Projelere Ortak Aranıyor!

"Kriz bizi vurmadı, firmalarımız yoğunluk yüzünden pek çok işi geri çeviriyor" Dünyanın önde gelen ekonomileri için 'hayal' olan bu açıklama Suudi işadamlarından geldi. Suudiler, kısa zamanda tamamlamayı planladıkları ancak 'yetişemedikleri' 80 milyar dolarlık dev projeleri için Türk ortak arıyor.

Suudi Arabistanlı işadamları, "Biz krizden etkilenmedik, elimizde o kadar çok iş var ki yetişemiyoruz" dedi, Türk iş dünyasını işbirliğine çağırdı. Ortak İş Konseyi'nde buluşan Türk ve Suudi Arabistanlı işadamları, her iki ülkedeki yatırım fırsatlarını konuştu. Yetkililer bu fırsatları araştıracak bir danışmanlık şirketi açma kararı aldı.

Türk - Suudi İş Konseyi Başkanı Ali Bayramoğlu, ilişkilerde krize rağmen bir sıkıntı olmadığını söyledi. Bayramoğlu, "Çalışmalarımızı derinleştireceğiz" dedi. Suudi yetkililer ise kısa sürede bitirilip faaliyete geçirilmesi planlanan "liman kenti", "endüstri kenti", "sahil kenti", "eğitim kenti" ve "yaşam kenti" isimlerinde başlatılan yaklaşık 80 milyar dolar tutarındaki dev projeler için Türk firmalarından destek istedi.

Suudi - Türk İş Konseyi Başkanı Ghassan Ahmed Al-Sulaiman, Suudi Arabistan'da 2014 yılına dek 1 milyon yeni konuta ihtiyaçları olduğunu belirtti. Al-Sulaiman, "Aynı şekilde önemli sayıda otel yatırımı da gerekiyor. Yıl sonunda çıkacak yeni emlak yasasıyla da konut finansmanı da yaygınlaşacak. Biz krizden etkilenmedik, çalışmalarımız kriz öncesindeki gibi devam ediyor. Firmalarımız yoğunluk yüzünden pek çok işi geri çevirmek zorunda kalıyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/80-milyar-dolarlik-projelere-ortak-araniyor_69726.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!