Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

80 Milyon Dolarla Bodrum’a Avrupalı Çekmek için Geldi

Bodrum’da yaptığı butik projeler ile tanınan Kıyı Gayrimenkul, Güllük Körfezi’nde yer alan Antik İasos’ta 53 hektar üzerinde Bodream projesine başladı. Bodrum’un mavisinden çok bulunduğu bölgedeki yeşiule vurgu yapan projenin yatırımcılarından biri de 400’ü aşkın müşterisi ve 42.1 milyar dolar değerinde bir portföyü yöneten, dünyanın alanında en

Hürriyet Gazetesi
80 Milyon Dolarla Bodrum’a Avrupalı Çekmek için Geldi

STRONG>Bodrum’da yaptığı butik projeler ile tanınan Kıyı Gayrimenkul, Güllük Körfezi’nde yer alan Antik İasos’ta 53 hektar üzerinde Bodream projesine başladı.

Bodrum’un mavisinden çok bulunduğu bölgedeki yeşiule vurgu yapan projenin yatırımcılarından biri de 400’ü aşkın müşterisi ve 42.1 milyar dolar değerinde bir portföyü yöneten, dünyanın alanında en büyüklerinden Pramerica Real Estate Investors. Pramerica, ABD’de faaliyet gösteren Prudential Financial Inc’in gayrimenkul yatırım yönetimi şirketi.

Avrupalı’yı çekecek

Kıyı Gayrimenkul’ün ortaklarından Alpcan Yazıcı, 80 milyon Euro yatırımla gerçekleşecek projede Pramerica Real Estate Investors’ın ortak olmasının önemine işaret ederek, “Böyle hatırı sayılır bir fonfun arkamızda olması da güç veriyor. Biz Türkiye’nin yanında yurtdışı bağlantılar da yaptık. İngiltere, İrlanda gibi kuzey ülkeleri güneşe aç. Bizde güneşten bol ne var. Pramerica, bu kriz ortamına rağmen daha güneşli bir ülkede gayrimenkul yatırım yapmak isteyen Avrupalıları Bodrum’a çekecek” diye konuştu.

Örnek etap yaptı

2009’un nisanında projenin temelinin atıldığını hatırlatan Yazıcı, “Arazinin yüzde 10’unda bina oturumu var. Bodrum’un mavisi evet bizde de var ama bizim farkımız yeşilimiz. Biz 21’inci yüzyılın konforunu bu projeye taşıdık. Toplam 772 villanın bulunacağı projede örnek bir villa yapıp geçiştirmedik. 48 villadan oluşan bir fazı bitiriyoruz ve örnek olarak onu göstereceğiz” diye konuştu.

Sat kurtul yok

Projedeki metrekare fiyat ortalamasının 1.000 Euro olduğunu hatırlatan Alpcan Yazıcı, satışlarda çok seçici olduklarını belirterek, “Her önüne gelen sat. Sat kurtul anlayışı yok. Birlikte yaşamaktan keyif alacak insanlara ev satıyoruz. Her İngiliz’e ev sat anlayışımız da yok” dedi. Bodream projesinde evsahibi olanların, isterlerse evlerini kullanmadıkları zaman için kiraya verip gelir de elde edebileceklerini vurgulayan Yazıcı, proje tamamlandıktan sonra yönetimini de kendilerinin yapacağını anlattı.

Trump Towers İstanbul SCIC mutfağı seçti

İstanbul Şişli’de Brigitte Weber Mimarlık Ofisi tarafından projelendirilen 144 metre yüksekliğindeki 39 ve 37 katlı iki kuleden oluşan Trump Towers İstanbul’un mutfak dolapları için İtalya’nın dünyanın 35 ülkesinde faaliyet gösteren lider mutfak markası SCIC seçildi. Maslak Yapı distribütörlüğünde Türkiye’de hizmet veren SCIC’ın mutfak dolapları, aralarında İtalyan ve Alman markalarının da bulunduğu başvurular arasından seçildi. SCIC’in İtalya’daki tesislerinde ünlü tasarımcılar tarafından özel olarak tasarlanan mutfak dolapları, D Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan ve teknik ekibi ile Brigitte Weber Mimarlık Ofisi tarafından değerlendirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/80-milyon-dolarla-bodruma-avrupali-cekmek-icin-geldi_76859.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!