Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

826 Beldeyi YSK Kurtardı

Yüksek Seçim Kurulu, geçen yıl yasayla kapatılmalarına karar verilen ancak Danıştay kararıyla süresi içinde dava açmaları halinde seçime girme hakkı kazanan belediyelerle ilgili nihai kararını verdi.

Vatan Gazetesi
826 Beldeyi YSK Kurtardı

Yüksek Seçim Kurulu, geçen yıl yasayla kapatılmalarına karar verilen ancak Danıştay kararıyla süresi içinde dava açmaları halinde seçime girme hakkı kazanan belediyelerle ilgili nihai kararını verdi. YSK, nüfusu 2 binin altında olduğu gerekçesiyle kapatılması kararlaştırılan ve yasal süresi içinde Adrese Dayalı Nüfus Sayımı sonuçlarına iptal davası açmayan ya da bağlı oldukları il veya ilçelere katılma işlemlerini tamamlayan beldelerden 7’sinin yerel seçimlere köy, 19’unun da mahalle olarak katılmasına, diğer belediyelerin ise seçime katılmalarına karar verdi.

YSK’nın dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararında 5747 sayılı kanun kapsamında bulunan ve yasal süresi içinde dava açan belde belediyelerin dava açtıklarına dair belgeleri YSK’ya sunduğu ve sunulan belgelerin doğruluğun, Danıştay 8. ve 10. dairelerinden, idare mahkemelerinden alınan bilgi ve belgelere göre saptandığı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/826-beldeyi-ysk-kurtardi_66611.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!