Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

A.Ü.'ye Beypazarı'nda Okul Arazisi Bağışı

Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, "Ankara’nın merkezi dışındaki yerleşkelerimiz bulundukları yerlerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik katmayı amaçlamaktadır" dedi.

Hürriyet Gazetesi
A.Ü.'ye Beypazarı'nda Okul Arazisi Bağışı

Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, "Ankara’nın merkezi dışındaki yerleşkelerimiz bulundukları yerlerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik katmayı amaçlamaktadır" dedi.

Taluğ, hayırsever iş adamı Şahin Karaoğuz tarafından Ankara Üniversitesi’ne bağışlanan Beypazarı ilçesindeki 500 dönümlük arazide incelemelerde bulundu. Konuyla ilgili açıklamasında, bağışlanan arazinin üniversite yerleşkesine çok müsait olduğunu belirten Taluğ, yapılacak binaların Beypazarı’nın mimari dokusuna uygun olacağını söyledi.

Hem mimarisiyle hem de eğitim kalitesiyle örnek bir yüksek öğrenim kurumu oluşturmak istediklerini kaydeden Taluğ, "En iyisi için üzerimize düşen her şeye hazırız. Bizim üniversitemiz, toplumsal sorumluluğu yüksek bir üniversitedir. Ankara’nın merkezi dışındaki yerleşkelerimiz bulundukları yerlerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik katmayı amaçlamaktadır. Beypazarı’na da bu katkıyı sağlayacağız" diye konuştu.

Araziyi bağışlayan hayırsever işadamı Karaoğuz da bir hayalinin daha gerçekleşmek üzere olduğunu belirterek, "1948’de orta okulu okumak üzere İstanbul’a gittim. O zaman ’İleride başarılı olduğumda memleketime bir okul yapacağım’ diye kendime söz verdim. Şimdi o sözümü yerine getiriyorum. Gerçi bu yaptırdığım ikinci okul olacak" dedi.

Arazi bağışının ardından yerleşkedeki dört adet binayı da yapacaklarını belirten Karaoğuz, şunları söyledi: "Binanın birisi öğrenci yurdu olacak ve Karaoğuz Vakfı her yıl 200’e yakın öğrenciye burs veriyor. Bu yurtta kalacak bir kısım öğrenciye de burs vereceğiz. Tüm bunların yanında üniversiteye 500 dönüm daha arazi vermeyi planlıyoruz. Bizim arazinin yanı başında hazine arazisi bulunuyor ve bunu da almaya çalışacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/a-u-ye-beypazarinda-okul-arazisi-bagisi_70301.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!