Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

A24 Design Studio Tasarımlarıyla Uluslararası Yayınlarda

A24 Design Studio’nun Stepevi için hazırladığı tasarım, Almanya bazlı yayınevi Avedition GmbH tarafından yayımlanan Messedesign Jahrbuch 2008-2009’a seçilirken, Seranit ve Vitra için hazırladığı 2 tasarımı ise Hollanda bazlı tasarım yayınevi Frame Publishers tarafından yayımlanan Grand Stand II’de yer aldı. A24 Design Studio için 2008 yılı,

yapi.com.tr
2 A24 Design Studio Tasarımlarıyla Uluslararası Yayınlarda

A24 Design Studio’nun Stepevi için hazırladığı tasarım, Almanya bazlı yayınevi Avedition GmbH tarafından yayımlanan Messedesign Jahrbuch 2008-2009’a seçilirken, Seranit ve Vitra için hazırladığı iki tasarımı ise Hollanda bazlı tasarım yayınevi Frame Publishers tarafından yayımlanan Grand Stand II’de yer aldı. A24 Design Studio için 2008 yılı, Türkiye sınırları dışına çıkıp kendini uluslararası alanda da tanıtmaya başladığı yıl oldu. 

A24 Design Studio’nun projeleriyle yer aldığı yayınlardan ilki, Almanya bazlı yayınevi Avedition GmbH tarafından her yıl yayımlanan Messedesign Jahrbuch. Fuar standı tasarımı konusunda bir otorite olarak kabul edilen Messedesign Jahrbuch’un editörü Conway Lloyd Morgan, tüm dünyadan gelen aday projeler arasından A24 Design Studio’nun Stepevi için hazırladığı yurtdışı mağaza  ve fuar standı konseptini içeren projesini de Messedesign Jahrbuch  2008-2009 kataloğuna seçtiği projeler arasına aldı. 
 
A24 Design Studio’nun tasarımlarıyla yer aldığı diğer katalog ise tüm dünyada çağdaş tasarımın nabzını tutan ve bu konudaki en önemli başvuru kaynaklarından biri olarak kabul edilen  uluslararası  Frame dergisi yayınevi Frame Publishers tarafından yayımlanan Grand Stand II.

Frame Publishers, Grand Stand I’in sağladığı başarı ve gördüğü talep üzerine, dünyadaki en iyi fuar standı tasarımlarının bir araya toplandığı Grand Stand serisinin ikincisini 2008’in son çeyreğinde yayımladı. Clare Lowther ve Marlous Willems’in yazarlığını üstlendiği Grand Stand II, 500m2’den küçük ve büyük standların  birbirinden ayrıldığı  iki ayrı  cilt halinde, özel kutusu içinde raflarda yerini aldı. Tüm dünyadan tasarımcıların, son üç yılda gerçekleştirdiği projelerinden örneklerle, fuar stand tasarımındaki güncel gelişmeleri sunan Grand Stand II’de, butik tasarım ve üretimleriyle yer alan tek Türk tasarım firması ise A24 Design Studio oldu. Grand Stand II’nin   “Less than 500m2” temalı cildinde A24 Design Studio’nun Seranit ve Vitra için yapmış olduğu projeler, seçilen projeler arasına girerek yayımlandı.

A24 Design Studio’nun tasarımları, müşterilerinin pazarlama stratejilerinin, misyon ve vizyonlarının üç boyutlu bir yorumu. Tasarımın güçlü bir iletişim aracı olduğuna inanan A24 Design Studio tasarımcıları Nalan ve Alptekin Başkır, yarattıkları formlarla insanların ruhlarına&duygularına dokunabileceklerine inanıyorlar. İlham verici, enerjik, akıllıca ve heyecan uyandıran tasarımlarının, kişileri mekan ve ürünlere duygusal olarak yakınlaştırmada bir aracı olduğunu düşünüyorlar. A24 Design Studio’ya göre, özgün bir tasarım, bir markaya, ürüne veya firmaya eşsiz bir varoluş sunar. Özgün bir tasarım, bir markayı, ürünü veya firmayı kalplerde ve zihinlerde yaşatır ve bu nedenle de cezbedici bir tasarıma paha biçilemez.

A24 Design Studio, 'İzleyiciye İlham Veren Atmosferler Yaratmak' misyonuyla 2004 yılında İstanbul’da üç kardeş (Nalan, Nilgün ve Alptekin Başkır) tarafından kuruldu. Fuar, mağaza, perakende, ofis ve event tasarımı konularında Türkiye’nin önde gelen firmaları için hem yurtiçinde hem de yurtdışında -ABD, İtalya, Fransa, Rusya, Almanya, İngiltere, Dubai v.b.-  çalışmalar yürütüyor  ve uluslararası, çok yönlü bir tasarım stüdyosu olma yolunda ilerliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/a24-design-studio-tasarimlariyla-uluslararasi-yayinlarda_65436.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Messedesign Jahrbuch 2008-2009 kitabında yer alan diğer iki Türk firmasından niye bahsedilmemiş acaba... YANITLA
  • Tebrik ederim, Sevgiler YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!