Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AB Çevre Ödülleri

Çevre dostu politika ve ürünlere öncülük eden şirketlerin başarılarını takdir etmek için Avrupa Komisyonu tarafından verilen "AB çevre ödülleri" sahiplerini bulmak üzere... Finalistlerin ve birincilerin açıklanacağı ödül töreni 7 Nisan 2010 tarihinde 18:00 – 20:30 saatleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

NTV
AB Çevre Ödülleri

evre dostu politika ve ürünlere öncülük eden şirketlerin başarılarını takdir etmek için Avrupa Komisyonu tarafından verilen "AB çevre ödülleri" sahiplerini bulmak üzere...

Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye programında jüri üyeleri tarafından daha önce belirlenen ve kısa listeye kalan dokuz şirket, 23 Şubat 2010 Salı günü İstanbul Point Hotel Barbaros’ta otuz dakika süren sunumlar yaptı. Jüri üyeleri şirketlerin sunumlarını ve başvurularını değerlendirerek Türkiye programında her kategoride finale kalan şirketleri ve birincileri seçti. Toplantıya, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye programı Ulusal Sekreteryası olan REC Türkiye adına Kerem Okumuş ve Doruk Tuncer katıldı.

Jüri üyeleri;  Çevre ve Orman Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünden Saliha Değirmencioğlu, Boğaziçi Üniversitesi, Çevre Bilimleri Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Orhan Yenigün, Boğaziçi Üniversitesi, Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Vural Yiğit, Fichtner - Enerji ve Çevre Koordinatörü ve Tricon - Genel Müdürü Koray Eti, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği, Genel Sekreteri Mustafa Bağan,Türk Standartları Enstitüsü, Ürün Belgelendirme Müdürlüğünden, Baş Tetkik Görevlisi Şeyda Keskin, AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. Üretim Müdürü Semih Ersun,TÜSİAD Çevre Çalışma Grubu Üyesi - Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Tamer Atabarut, TÜSİAD Çevre Çalışma Grubu Üyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nilgün Cılız  şirketlerin başvurularını değerlendirerek finalistleri belirlediler.

Ödüller,  “Yönetim - Ürün - Süreç - Uluslararası İşbirliği” kategorilerinde veriliyor. Her kategoriden 3 adet finalist  ve aralarından birinci olan şirket seçiliyor.

Finalistlerin ve birincilerin açıklanacağı ödül töreni, 7 Nisan 2010 tarihinde 18:00 – 20:30 saatleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Avrupa elemeleri için jüri toplantısı, İspanya’nın Madrid şehrinde 21 - 23 Mart 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu toplantı sonrası finalistler ve birinciler belirlenecek. Avrupa elemeleri için birincilerin ve finalistlerin ödüllerinin verileceği tören ise 2 Haziran 2010 tarihinde Brüksel’de yapılacak.

Avrupa Birliği Çevre Ödülleri, çevre dostu politika ve ürünlere öncülük eden şirketlerin başarılarını takdir etmek için Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Birliği'ne üye olan 27 ülkede ve üyelik müzakerelerini yürüten Türkiye'de iki senede bir düzenleniyor. Türkiye Programı tarafından seçilen şirketler Brüksel'de gerçekleştirilen Avrupa Birliği Çevre Ödülleri'nde Türkiye'yi ilgili kategoride temsil etme hakkını kazanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ab-cevre-odulleri_77241.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!