Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ABB Dünyanın İlk 3D Baskı Ofisini Tanıtıyor

ABB, Dubai'de dünyanın ilk 3D baskı ofis binası için uyguladığı akıllı bina teknolojisini tanıttı. ABB bu projede aydınlatma kontrolü, paratoner, topraklama, aşırı akım koruması, ana ve tali dağıtım panoları, anahtar-priz serileri ve kablo yönetim sistemlerini sağlamaktadır.

yapi.com.tr
ABB Dünyanın İlk 3D Baskı Ofisini Tanıtıyor

Emirates Towers yerleşkesindeki eşsiz bina, Dubai Future Foundation'ın geçici ofisine ev sahipliği yapacak.

ABB nin uygulamasını üstlendiği elektroteknik bina altyapı yönetimi KNX bina yönetimi iletişim protokolü ile kontrol edilecek ayrıca diğer iletişim protokolleri ile haberleşebilecektir. Aydınlatılan alanların, konfor ve rahatlık için parlaklık, renk ve renk sıcaklığı kontrolü uzaktan tabletle yönetilebilmesi sağlanmıştır. Ek olarak, KNX aydınlatma denetimi otomatik aydınlatma kontrolüne sahip olmayan bir binaya göre enerji tasarrufunu %25'e kadar arttıırabilir.

ABB Bina Ürünleri Yöneticisi Mike Mustapha şöyle diyor: “Öncü bir teknoloji lideri olarak, ABB bu kilometre taşı niteliğindeki projede oynadığı rolle gurur duyuyor.  ‘Office of the Future’ geleceğin bina projeleri için bir vitrin proje, bizim teknolojimiz de bu projenin hedeflerine ulaşmasına; sezgisel arayüz ve olağanüstü tasarıma sahip aksesuarlar ise iç mekanların estetiğine katkıda bulunuyor.

”ABB geniş yelpazede bina türlerine, akıllı bina çözümleri, elektriksel koruma, kontrol sistemleri ve anahtar-priz serisi ürünlerini sunuyor, biz de çözümlerimizi çeşitli ihtiyaçlara göre özelleştirme yeteneğimizle gurur duyuyoruz.  Bu tutum, teknolojik stratejimizle birlikte yenilikçiliği yeni bir seviyeye taşıdı.”

6 metre yüksekliğinde, 36 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde bir 3D yazıcı binayı inşa etmek için kullanıldı.  3D baskı ofis, özel bir çimento karışımı kullanılarak sadece iki hafta içinde inşa edildi.  Binanın enerji tüketimini azaltabilmek, doğrudan güneş ışığından korumak ve serin tutmak amacı ile güneşlik gibi pek çok yenilikçi özellik kullanıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abb-dunyanin-ilk-3d-baski-ofisini-tanitiyor_145469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!