Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

ABB’den PowerLine DPA UPS

ABB, E-House Projesini Teslim Ediyor

ABB, BAE'deki açık deniz petrol sahasına kesintisiz güç sağlamak için 9 taşınabilir prefabrik enerji istasyonunun (E-House) ilk serisini teslim etti.

yapi.com.tr
ABB, E-House Projesini Teslim Ediyor

ABB, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Satah al-Razboot (SARB) açık deniz petrol sahasına uzaktan kesintisiz güç sağlamak için 4 bin metrekare - 98 metrelik bir Taşınabilir Enerji İstasyonu (E-House) tasarladı. ABB'nin bugüne kadarki en büyük Taşınabilir Enerji İstasyonu (E-House) projesi olarak nitelendirilen 80 milyon dolarlık bu sipariş, Güney Koreli büyük bir mühendislik, tedarik, inşaat ve devreye alma (EPC) yüklenicisi olan Hyundai Engineering & Construction tarafından 2014'te verildi.

Abu Dhabi’nin 200 kilometre kuzeybatısındaki tesise, taşınabilir istasyona bağlı beş gaz türbini tarafından enerji sağlanacak. Modüler bir E-House, alçak ve orta gerilim panolarının yanı sıra yardımcı ekipmanları da içeren prefabrik bir yapı. Bu çözüm, kurulum ve bakım çalışmalarını, özellikle uzak bölgelerde etkili bir şekilde azaltıyor.

Elektrifikasyon Ürünleri Bölümü Başkanı Tarak Mehta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ABB'nin modüler E-House’larının taşınabilirliği, kurulum ve devreye alma işlemlerini kolaylaştırır ve maliyetleri azaltır. Yenilikçi çözümümüz, bu tesisin güç kaynaklarının güvenilirliğini arttıracak. Yeni Elektrifikasyon Ürünleri bölümünün oluşturulması, bir araya getirilen alçak ve orta gerilim çözümleriyle müşterilerimizin taleplerini daha iyi karşılamamızı sağlıyor. Bu durum, müşterilerimize nasıl değer kattığımızın harika bir örneğidir. Müşterilerimizin verimliliğini artırmak için çeşitli paket çözümler sunabilmekteyiz” dedi.

9 taşınabilir prefabrik enerji istasyonu

9 adet modülerleştirilmiş 98 metre uzunluğundaki E-House, toplamda 4 bin metrekare alan kaplıyor ve taşıma için yalnızca ikiye bölündü. Modüler E-House üniteleri, alçak ve orta gerilim panolarının yanı sıra motor kontrol merkezleri, değişken frekanslı sürücüler ve bir Elektrik Kontrol İzleme Sistemi (ECMS) ile donatıldı.

SARB açık deniz petrol sahası, Birleşik Arap Emirlikleri’nin önemli açık deniz petrol ve gaz üreticilerinden Abu Dhabi Marine Operating Company (ADMA-OPCO) tarafından geliştirildi. Sahada yapılacak çalışmalar, ham petrolün çıkarılması ve sondaj çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla iki yapay adanın inşasını da içeriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abb-e-house-projesini-teslim-ediyor_155801.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!