Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ABD'de Şubat Ayında Yeni Konut Satışları Geriledi

Ticaret Bakanlığı, geçen ay yeni konut satışlarının yüzde 16,9 düşerek, yıllık bazda 250 bin adet olduğunu açıkladı. Böylece yeni konut satışları üç aydır gerilemiş oldu. Şubat ayında yeni konut satışları, satışların kayıt altına alınmaya başladığı 1963 yılından bu yana yıllık bazda en düşük seviye olarak kaydedildi. Bakanlık, ocak ayında 284 bin

yapi.com.tr / AA
ABD'de Şubat Ayında Yeni Konut Satışları Geriledi

Ticaret Bakanlığı, geçen ay yeni konut satışlarının yüzde 16,9 düşerek, yıllık bazda 250 bin adet olduğunu açıkladı. Böylece yeni konut satışları üç aydır gerilemiş oldu. Şubat ayında yeni konut satışları, satışların kayıt altına alınmaya başladığı 1963 yılından bu yana yıllık bazda en düşük seviye olarak kaydedildi. Bakanlık, ocak ayında 284 bin adet olarak açıkladığı yeni konut satışlarını ise 301 bin adete revize etti.
    
Ekonomistlere göre, yıllık bazda 700 bin adet yeni konut satışı ekonominin sağlıklı olduğunu gösteriyor. Ekonomistler, konut satışlarının sağlıklı bir seviyeye oturmasının yıllar sürebileceğine işaret ediyor. Şubat ayında yeni konut satışlarında ortalama fiyat da yüzde 14'lük düşüşle 202 bin 100 dolar oldu. Bu da Aralık 2003'den bu yana en düşük seviye olarak kayıtlara geçti.
    
ABD'de geçen ay yeni konut satışları ülkenin her yerinde rekor seviyelerde düştü. Yeni konut satışları kuzeydoğuda yüzde 57,1, ortabatıda yüzde 27,5, batıda yüzde 14,7 ve güneyde yüzde 6,3 gerileme kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abdde-subat-ayinda-yeni-konut-satislari-geriledi_86438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!