Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ABD'den Freddie Mac ve Fannie Mae'e Limitsiz Destek

ABD yönetimi, zor durumdaki mortgage finansman şirketleri Fannie Mae ve Freddie Mac'ı , gelecek üç yıl boyunca zararları ne kadar büyük olursa olsun, destekleyeceğini açıkladı. Yönetim, iki şirketin gelecek yıl mortgage bağlantılı yatırım portföylerini daraltmaları talebinden de vazgeçti. Böylece uzun yıllardır yaşanan en büyük çöküntüyü atlatmaya

Dünya Gazetesi
ABD'den Freddie Mac ve Fannie Mae'e Limitsiz Destek

ABD yönetimi, zor durumdaki mortgage finansman şirketleri Fannie Mae ve Freddie Mac'ı , gelecek üç yıl boyunca zararları ne kadar büyük olursa olsun, destekleyeceğini açıkladı. Yönetim, iki şirketin gelecek yıl mortgage bağlantılı yatırım portföylerini daraltmaları talebinden de vazgeçti. Böylece uzun yıllardır yaşanan en büyük çöküntüyü atlatmaya çalışan konut piyasasına kısa vadede büyük destek sağlanmış olacak.

Hazine bakanlığının dün yaptığı açıklamaya göre karar değişikliğinin nedeni, finans piyasalarına, bu iki şirketi desteklemekte kararlı olduklarını göstermek ve yönetimi devlete geçmiş olan iki kuruma, mortgage bağlantılı varlıklarını azaltmak için daha fazla zaman vermek. Freddie Mac ve Fannie Mae, daha önce kendileri için ayrılan 200 milyar dolarlık kredi olanağından şimdiye kadar toplam olarak 111 milyar dolar kullandılar. İki şirket 2008 yılı Haziran ayında kamu denetimine alınmıştı. Yasa uyarınca, Hazine Bakanı Timothy Geithner'in Kongre onayına gerek kalmadan bu iki şirkete yardım miktarını artırma yetkisinin süresi 31 Aralık'ta bitiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abdden-freddie-mac-ve-fannie-maee-limitsiz-destek_75289.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!