Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AB'den İtalya'nın 3 Bölgesine Kalkınma Desteği

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, İtalya'nın Sicilya, Bacilicata ve Veneto bölgelerine 6 milyar avroluk kalkınma desteğini onayladı.

yapı.com.tr/AA
AB'den İtalya'nın 3 Bölgesine Kalkınma Desteği

AB Komisyonu'nun açıklamasında, Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu'ndan 2020 yılına kadar İtalya'nın Sicilya, Bacilicata ve Veneto bölgelerine kalkınma desteği sağlanacağı bildirildi.

Buna göre, Sicilya bölgesine 3 milyar 410 milyon avro, Basilicata bölgesine 413 milyon avro ve Veneto bölgesine de 300 milyon avro kaynak kullandırılacak. Bu desteklemelere, İtalya da ilave katkıda bulunarak bu üç bölgenin kalkınması için toplamda 6 milyar avro aktarılacak.

Bölgesel Politikadan Sorumlu AB Komisyonu Üyesi Corina Cretu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, geri kalmış bölgelerin kalkınmasına yönelik uygulanacak programların İtalya'nın ekonomik olarak iyileşmesi için hayati önem taşıdığını belirterek, programların bölgelerin büyümelerini ve istihamını artıracağını kaydetti.


Cretu, kalkınma programının bölgelerin altyapılarının geliştirilmesi ve doğanın korunmasına da fayda sağlayacağını böylece halkın yaşamını olumlu etkileyeceğini ifade etti.

AB'de kalkınma desteklemeleri, AB ortalama milli gelirinin yüzde 75'inin altında kalan bölgelerde istihdamı artırmak ve büyümeye katkıda bulunmak için sağlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abden-italyanin-3-bolgesine-kalkinma-destegi-_133448.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!