Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Acarantalya - 3

Maden arama bahanesiyle Ege ve Akdeniz'de ormanların nasıl tahrip edildiğini CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk'in anlatımıyla geçenlerde dile getirmiş... Yazımız üzerine Enerji Bakanı Hilmi Güler'in talimatıyla Maden İşleri Genel Müdürü Hilmi Özbeden'in bölgeye gidip olayı yerinde inceleyeceğini ayrıca duyurmuştuk.

Milliyet Gazetesi/Melih AŞIKaden arama bahanesiyle Ege ve Akdeniz'de ormanların nasıl tahrip edildiğini CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk'in anlatımıyla geçenlerde dile getirmiş... Yazımız üzerine Enerji Bakanı Hilmi Güler'in talimatıyla Maden İşleri Genel Müdürü Hilmi Özbeden'in bölgeye gidip olayı yerinde inceleyeceğini ayrıca duyurmuştuk. Konuyla ilgili daha sonra ne gibi gelişmelerin yaşandığını Tuncay Ercenk'ten dinliyoruz:

- Hilmi Özbeden, bayram öncesi Antalya'ya geldi. Valimiz Alaattin Yüksel'in başkanlığında, ilgili il bürokratlarıyla Antalya milletvekillerinin katıldığı bir toplantı yaptık. Başta valimiz olmak üzere söz alan herkes... Ki buna talanı şimdiye kadar görmezden gelen AKP'li milletvekilleri de dahil, maden arama bahanesiyle orman katliamı yapıldığını ve bu konuda derhal harekete geçilmesi gereğini kabul ettiler. Ben çözüm olarak turizm bölgelerinde proje ve tahsis yetkisinin Ankara'dan alınarak eskiden olduğu gibi yeniden yerel yönetimlere devredilmesini... Maden aramada kesin kriterler konmasını ve yine eskiden olduğu gibi CED raporu aranmasını önerdim. Genel Müdür Hilmi Özbeden, önerilerimin dikkate alınacağını ve Ankara'ya döner dönmez bu konuda çalışmalara başlayacakları sözü verdi. Şimdi bu sözün yerine getirilmesini bekliyorum.
- Hilmi Özbeden'e ağaç katliamı yapılan yerleri de gösterecektiniz...

- Evet, kendisiyle daha önce böyle sözleşmiştik. Ama Hilmi Bey ile toplantıya katılan bürokratların büyük çoğunluğu buna gerek olmadığını söyleyince talan bölgelerini gezemedik.
- Sizce bunu neden istememiş olabilirler?

- Büyük olasılıkla yerel basın da bizimle gelecekti. Sanırım olayın yeniden gündeme gelmesini istemediler. Ancak ben konunun peşini bırakmayacağım. Sonuç alıncaya kadar sürekli gündemde tutacağım...

http://www.yapi.com.tr/haberler/acarantalya---3_58267.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!