Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Acarlar'da Bir Kaçak Daha

Acarlara ait Sarıyer sırtlarında bulunan Acarlar Sitesi Boğaziçi Koru Evleri de kaçak çıktı. Bin konutluk alanda oturan 5 bin kişiye, Sarıyer Belediyesi'nce henüz oturma izni verilmedi.

Yeni Şafak Gazetesi/Helin Şahincarlara ait Sarıyer sırtlarında bulunan Acarlar Sitesi Boğaziçi Koru Evleri de kaçak çıktı. Bin konutluk alanda oturan 5 bin kişiye, Sarıyer Belediyesi'nce henüz oturma izni verilmedi. İddialar ise, müfettişler tarafından incelemeye alındı

Acaristanbul ve Acarkent'ten sonra Acarlar İnşaat tarafından yapılan Sarıyer Kasap Çayırı mevkiinde bulunan Acarlar Sitesi Boğaziçi Koru Evleri'nin de kaçak olduğu ortaya çıktı. Bin konutluk alanda oturan 5 bin kişiye Sarıyer Belediyesi'nce oturma izni verilmediği öğrenildi. Beykoz- Kavacık'ta 2 bin 300 dönüm üzerine inşa edilmiş ve 1453 villadan oluşan Acarkent'te yüzde 6 yapılaşma alanı, yüzde 96 oranında kullanılmıştı.

Oturma İzni Verilmedi
Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı avukatlar, Acarlara ait yapılaşma alanlarıyla ilgili Beykoz Adliyesi'ne "kat irtifakının iptali" davası açtı. Şimdi de Acarlar Şirketler Topluluğu'na ait Sarıyer sırtlarındaki Kasap Çayırı mevkiinde bulunan Acarlar Sitesi Boğaziçi Koruevleri'nde kat irtifakına gidildiği ortaya çıktı. Sarıyer Belediyesi'nin kayıtlarında yer almayan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından tasdik edilmemiş Acarlar Sitesi'nde oturan 5 bin vatandaşa ise oturma izni verilmediği belirtildi. Acarlar Sitesi'nde bulunan eski adı Acarlar Koleji olan ancak şu an Doğa Koleji'ne devredilen kolej binasının 2,5 kat olması gerekirken, kolejin 5 kat olarak inşa edildiği ortaya çıktı.

Başkanın Villası Var
ANAP döneminde Sarıyer Belediye Başkanı olan Ali Sandıkçı, 1989'da İsmet Acar'a yapılaşma için ilk izni verdi. Boğaziçi Koru Evleri'nde deniz manzaralı 4 katlı bir villada 3 yıldır oturan Sandıkçı, kendisinin sadece temel atma izni verdiğini söyleyerek, suçun diğer başkanlar tarafgından işlendiğini iddia etti. Sözkonusu sitede, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kadir Erdin ile aynı fakültede öğretim üyesi olan Prof. Dr. Gökhan Eliçin de oturuyor.

400 Bin Dolara Satıldı
Acarlar şirketine genel müdür olduktan sonra İsmet Acar'la mahkemelik olan Orman Yüksek Mühendisi Ahmet Başer, Acarların yapı yolsuzluklarıyla ilgili Sarıyer Adliyesi'ne ve Sarıyer Tapu Müdürlüğü'ne dilekçe sundu. Dilekçede, İsmet Acar, 1989'da Sarıyer Belediyesi'nce onaylanan İmar Planı'na göre, verilen iznin aşıldığı gözlendi. Villalar ve apartmanlar izinli alanın dışına çıkılarak yapıldı. İsmet Acar, dairelerin tanesini 250-400 bin dolar değerle satarak, 500 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelire rağmen satış değerlerini ve faturalarını 25-30 milyar olarak gösterdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acarlarda-bir-kacak-daha_50743.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!