Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Acil Kamulaştırma' Kararına Durdurma

Bakanlar Kurulu'nun İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Efemçukuru köyündeki araziler için altın çıkartmak isteyen bir maden firmasının talebi üzerine verdiği 'acil kamulaştırma' kararının yürütmesi durduruldu. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu ise yürütmenin durdurulması talebinin kabulüne karar verdi. Kurulun kararının ardından kamulaştırma

CNN Türk
1 'Acil Kamulaştırma' Kararına Durdurma

Bakanlar Kurulu'nun İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Efemçukuru köyündeki araziler için altın çıkartmak isteyen bir maden firmasının talebi üzerine verdiği 'acil kamulaştırma' kararının yürütmesi durduruldu.

Bakanlar Kurulu, 10 Aralık 2007 aldığı 'acil kamulaştırma' kararı ile Efemçukuru köyündeki 35 parsel araziyi, Tüprag Madencilik Şirketi'nin kullanımına sunmak istedi. Ancak kararın Resmi Gazete'de yer almasının ardından bazı köylüler kararın yürütmesinin durdurulması ve iptali için dava açtı.
 
Davaları inceleyen Danıştay 6'ncı Dairesi köylülerin talebini reddetti.
 
Davacılardan Mustafa Özer'in temyiz istemini inceleyen Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu ise yürütmenin durdurulması talebinin kabulüne karar verdi. Kurulun kararının ardından kamulaştırma kararının iptali Danıştay 6'ncı Dairesi'nde esastan görüşülecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acil-kamulastirma-kararina-durdurma_62221.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Acil Kamulaştırma yapılması vatan hainliğidir. ÜLKENİN TOPRAKLARINI BÖYLE FÜTÜRSUZCA YABANCILARA SATMA HAKKINI KİMDEN VE NASIL BULMAKTALAR? BU İŞLERDEN NASIL BİR ÇIKARLARI VAR? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!