Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adalet Bakanı Geri Adım Attı

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’da yaptığı, "Hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini Ankara’dan geçiremiyor. O nedenle halkıyla, hükümetiyle, devletiyle barışık mahalli yöneticiler işbaşında olursa, bizim sorunlarımız daha çok çözülür" açıklamasının maksadını aşan, yanlış sözler olduğunu söyledi.

Vatan Gazetesi
Adalet Bakanı Geri Adım Attı

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’da yaptığı, "Hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini Ankara’dan geçiremiyor. O nedenle halkıyla, hükümetiyle, devletiyle barışık mahalli yöneticiler işbaşında olursa, bizim sorunlarımız daha çok çözülür" açıklamasının maksadını aşan, yanlış sözler olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de Şahin’in Antalya’da sarfettiği sözlere katılmadığını söyledi.

Heyecan anında

TBMM Genel Kurulu’nda dün muhalefet milletvekilleri, Şahin’in seçmenin iradesini yönlendirecek sözlerini eleştirdi. Bunun üzerine ilk olarak kürsüye gelen Çelik, "Sayın Adalet Bakanı siyasette tecrübeli bir arkadaşımızdır. Söz üstadıdır. Ben olsam öyle söylemezdim. Onun söylediğine katılmıyorum" dedi.

Eleştirilerin sürmesi üzerine kürsüye gelen Şahin ise Antalya’daki sözlerinden geri adım attı. Siyasetçilerin ağzından zaman zaman maksadını aşan ifadeler çıkabildiğini kaydeden Şahin, "Bunu da kabul ediyorum. Ancak o sözleri, 'illa bizim partili olan belediyelere oy verin, bizim partili olmayan belediyelere oy vermezseniz yardım etmeyiz' mantığıyla söylemiş değilim. O heyecan anında ağzımdan çıkan bir iki kelime bu anlama gelebilecek yoruma müsaitse, maksadımı aştığımı ifade ediyorum" dedi.

Atalay yanıtlamadı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay ise dün katıldığı törende Şahin’in sözleriyle ilgili soruları yanıtlamadı. Atalay "Belediye ve il özel idareleri arasında hiçbir ayrım yapılmadı" demekle yetindi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adalet-bakani-geri-adim-atti_66900.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!