Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Aytaç Durak'a Şok!

Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak Kendini İhbar Etti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, "rüşvet kaseti" ve "imar yolsuzluğu" iddialarıyla ilgili olarak kendisi ve 20 yıl birlikte görev yaptığı eski Belediye Başkanvekili Mustafa Tuncel hakkında dün Adana Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu.

Referans Gazetesi
Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak Kendini İhbar Etti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, "rüşvet kaseti" ve "imar yolsuzluğu" iddialarıyla ilgili olarak kendisi ve 20 yıl birlikte görev yaptığı eski Belediye Başkanvekili Mustafa Tuncel hakkında dün Adana Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu. Durak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partiden istifa etmesini istemesiyle ilgili olarak ise "Gereği neyse yapacağım" diye konuştu. Durak, görüşmelerde bulunmak üzere MHP Genel Merkezi'nden randevu talep ettiği yönündeki haberleri de yalanladı.

Makam aracı yerine sivil plakalı araçla sabah saatlerinde adliyeye giden Durak'ı burada kendisini destekleyen kalabalık bir topluluk karşıladı. Adliyedeki işlemlerin ardından açıklamalarda bulunan, "rüşvet kaseti"yle ilgili olarak "Ben rüşveti ihbar ediyorum, maalesef yandaş basın rüşvet ihbarını bırakıp bana atılan iftiralarla haber yapıyor" dedi. Mustafa Tuncel'in kendisi hakkında ortaya attığı imar yolsuzluğu iddialarının da ihbar olarak kabul edilmesini ve soruşturma açılmasını isteyen Durak, daha sonra savcılığa sunduğu dilekçeyi gazetecilerin önünde okudu.
 
Vergi incelemesi

Mustafa Tuncel'in, "Aytaç Durak rüşvet de verdi" iddialarını da hatırlatan Durak, 45 yıl önce tecilli olan askerliği ile ilgili kendine "siyasi komplo" kurulduğunu, bu nedenle de dönemin Savunma Bakanı'na bin lira "haraç" verdiğini söyledi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı'ndan görevlendirilen 3 müfettişin dün başlattığı inceleme sürüyor. Belediyede daha önce de müfettiş incelemeleri yapılmış, hazırlanan dosyalar İçişleri Bakanlığı'nda değerlendirmeye alınmış, bunlardan biri ile ilgili olarak dava açılmasına karar verilmiş, 3 konuda ise dosyalar savcılığa intikal ettirilmişti. 4 ayrı dosya ile ilgili olarak da Danıştay'ın soruşturma izni bekleniyor.

Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy ise Durak'ın metrekaresini 30 liraya sattığı arsanın fiyatını 18 liradan beyan ettiği ve eksik vergi ödediği iddialarıyla ilgili vergi incelemesi başlatıldığını açıkladı. (dha)

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/adana-belediye-baskani-aytac-durak-kendini-ihbar-etti_77709.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!