Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adana' da Sele Köklü Önlem

Kuzey Adana'nın düzenli kentleşme nedeniyle aşırı yağışlardan etkilenmediği belirten ASKİ Genel Müdürü Merdan, çarpık yapılaşmanın ise Güney Adana'

Akşam



b>Kuzey Adana'nın düzenli kentleşme nedeniyle aşırı yağışlardan etkilenmediği belirten ASKİ Genel Müdürü Merdan, çarpık yapılaşmanın ise Güney Adana'yı vurduğunu bildirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü Bayram Merdan, kentte çarpık ve imarsız yapılaşmaya göz yumulması nedeniyle yağışlarda sıkıntı yaşandığını belirtti. Merdan, yaptığı açıklamada, son 3 gün içinde metrekareye 79.3 kilogram yağış düştüğünü, imarlı ve düzenli kentleşme nedeniyle Kuzey Adana'da olumsuz olay yaşanmazken, kentin Güney kesiminde çarpık ve imarsız yapılaşmadan dolayı Gülbahçesi, Dağlıoğlu, 19 Mayıs, Dadaloğlu ve Ulubatlı Hasan Mahalleleri'nde su baskınlarının yaşandığını söyledi. Yağışlı havalarda ihbarlarda artış olduğunu ve ekiplerin gerekli müdahaleleri yaptıklarını belirten Merdan, şöyle konuştu:

'Merkez ilçe belediyeleri yıllardır kaçak yapılaşmaya göz yumdukları için özellikle Güney Adana'da yağışlı havalarda ev ve işyerlerini sular basmaktadır. İlçe belediyeleri, iskan ruhsatı vermeden önce altyapıyı tamamlamalıdırlar. Yağmur suyu drenajı ilçe belediyelerin görevidir. Kaldı ki bize yapılan tüm ihbarları ciddiye alarak, ekiplerimizi gönderiyor, vatandaşların sorunlarını anında çözümlüyoruz. Son yıllarda aşırı yağmurlara rağmen, Adana'da can ve mal kayıpları yaşanmamıştır.'

Logarları sürekli temizlettiklerine dikkat çeken, Merdan, 'Vatandaşların çöp atanları bize bildirmelerini bekliyoruz' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adana-da-sele-koklu-onlem_8502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!