Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adapazarı Doğalgaza Kavuşuyor

Adapazarı'nı doğalgaza kavuşturacak hattın temeli, düzenlenen bir törenle atıldı. Şebeke yapım çalışmalarının 30 Ağustos 2003 tarihinde bitirilmesi

Dünyab>Adapazarı'nı doğalgaza kavuşturacak hattın temeli, düzenlenen bir törenle atıldı. Şebeke yapım çalışmalarının 30 Ağustos 2003 tarihinde bitirilmesi planlanıyor.
Doğalgaz şebeke inşaatı nedeniyle Serdivan Beldesi'nde bir tören düzenlendi. Törene, Sakarya Valisi Cahit Kıraç, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Serdivan Beldesi Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Erdem ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende yapılan konuşmalarda, çağdaş yaşamın gereklerinden biri olan doğalgazın önemi dile getirilirken, AGDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Erdem, "Gelişmiş ülkelerde refah seviyeleri, kullanılan enerji ve doğalgaz ile belirleniyor. Çevre dostu bir enerji olan doğalgazın Adapazarı'nda da kullanılmaya başlanması ile şehir daha modern olacak" dedi.

Adapazarı Hanlı Beldesi'nde bulunan Toyota Otomobil Fabrikası'ndan başlayacak olan ve 18 kilometre uzunluğundaki doğalgaz şebekesi, Maltepe Mahallesi, 32 Evler Mahallesi ile Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampusu'nden geçerek, Serdivan Beldesi'ne ulaşacak. Şebeke yapım çalışmalarının 30 Ağustos 2003 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

Projenin tamamlanması ile ilk etapta bin 600 konuta doğalgaz verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adapazari-dogalgaza-kavusuyor_4546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!