Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Adaylık için Hiçbir Girişimim Olmadı"

AK Parti'nin Çankaya Belediye Başkan adayı Bülent Akarcalı, "adaylık için herhangi bir girişiminin olmadığını, teklifin AK Parti teşkilatından geldiğini" söyledi. Akarcalı, Çankayalıları, yapılanlardan daha iyisini yapacaklarına ikna ederek, 29 Mart'taki yerel seçimlerde başarı elde edeceklerini anlattı. Akarcalı, "İddialı mısınız?" şeklindeki

CNN Türk
"Adaylık için Hiçbir Girişimim Olmadı"

AK Parti'nin Çankaya Belediye Başkan adayı Bülent Akarcalı, "adaylık için herhangi bir girişiminin olmadığını, teklifin AK Parti teşkilatından geldiğini" söyledi. Akarcalı, AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı'ndaki basın toplantısında, adaylığının açıklanmasının ardından "Çankaya'yı fethedecek misiniz?" şeklinde sorularla karşılaştığını ifade ederek, "fethetmenin başkasının elinden alma anlamına geldiğini, oysa Çankaya'nın Türk vatandaşları tarafından seçilen ancak başka bir parti tarafından yönetilen bir ilçe olduğunu" belirtti.

Akarcalı, Çankayalıları, yapılanlardan daha iyisini yapacaklarına ikna ederek, 29 Mart'taki yerel seçimlerde başarı elde edeceklerini anlattı. "Siyasetin vatandaşa hizmet aracı olduğunun artık bilinmesi gerektiğini" vurgulayan Akarcalı, AK Parti İlçe Başkanlığı'yla çok çalışacaklarını kaydetti.

Bir gazetecinin AK Parti'nin adayı olmasına yönelik bazı Anavatan Partisi yöneticilerince eleştirel açıklamalar yapıldığını hatırlatması üzerine Akarcalı, "bu açıklamalara ilişkin bir değerlendirmede bulunmayacağını, polemiğe girmeyeceğini" söyledi.

Akarcalı, "İddialı mısınız?" şeklindeki soru üzerine de "siyasette iddianın şart olduğunu, iddia olmazsa kişinin kendisini ispat edemeyeceğini" dile getirdi. Akarcalı, AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı'yla proje hazırlıklarının sürdüğünü ve ileride bunları açıklayacaklarını belirtti.

"Yüzde kaç oy hedefliyorsunuz?" sorusu üzerine Akarcalı, "Siyasette oran koyma konusunda eski İstanbul Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'dan ders aldım. 'Yüzde 70 oy alacağım' dedi. Hiç tanınmayan Nurettin Sözen silip süpürdü. Türk seçmeninin yapısı kimsenin peşinen hüküm vermesine izin vermez. Seçmenin iradesine 'şu yüzdeyi alacağım' diye ambargo koymak doğru değildir. Çankaya'da işimizin kolay olmadığını biliyorum. Bizim adaylığımıza kimse 'oportünist adaylık' diyemez. Bizim yolumuz dümdüz yoldur, zik zak yoktur" diye konuştu.

Akarcalı, belediye başkanlığı adaylığıyla ilgili AK Parti yöneticilerinden bir talebi olmadığını, araya aracı koymadığını teklifin teşkilattan geldiğini kaydetti. "Teşkilata ne adam gönderdim ne birşey yaptım" diyen Akarcalı, araya adam koyması halinde "adaylığının değerinin azalacağını" sözlerine ekledi. Akarcalı, teşkilatın teklifine "hayır" demenin çok katı bir ideolojiye sahip olmak anlamına geleceği görüşünü dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adaylik-icin-hicbir-girisimim-olmadi_65805.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!