Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Addresistanbul, İstanbul Design Week 2006'da Genç Tasarımcılarla El Ele

Türkiye'nin ilk konsept alışveriş merkezi Addresistanbul, İstanbul Design Week 2006'da "İstanbulKoza Kolektif Zamanlar Diyarı" adlı konsept projesinde Mimar Sinan ve Marmara üniversitelerinden genç tasarımcılarla birlikte çalışıyor.

yapi.com.tr
Addresistanbul, İstanbul Design Week 2006'da Genç Tasarımcılarla El Ele


Türkiye'nin ilk konsept alışveriş merkezi Addresistanbul, İstanbul Design Week 2006'da "İstanbulKoza Kolektif Zamanlar Diyarı" adlı konsept projesinde Mimar Sinan ve Marmara üniversitelerinden genç tasarımcılarla birlikte çalışıyor. İstanbul ve insanı konu alan "İstanbulKoza Kolektif Zamanlar Diyarı" ile çarpıcı bir görsellik sunacak olan addresistanbul, proje kapsamında Mimar Sinan ve Marmara üniversitelerinden genç tasarımcıların çalışmalarını bünyesinde bulunan mağazaların 2007 koleksiyonları kapsamında değerlendirdi.

Riviera Maison

Addresistanbul konsept danışmanı Ebru Kılıç'ın 2007 dekorasyon ve yaşam eğilimleri ile İstanbul'u birleştirerek kurguladığı "İstanbulKoza Kolektif Zamanlar Diyarı" projesinde, sanatsal bir sinerji oluşturan "üç farklı İstanbul" hikayesi bir "koza" formatında işlendi. Var olmuş ve var olagelen tüm kültür, tarz, alışkanlık, yorum ve izlerin yankısını taşıyan proje, İstanbul'u bir koza gibi o dönemin insanlarıyla ve yaşamın tüm parçalarıyla harmanlayarak yansıtıyor.

İstanbulKoza projesini şekillendiren üç farklı hikaye ise "Geleceği Kaplarken", "Lüksist Hayat" ve "Misafir Yolculuklar" başlıklarını taşıyor. "Geleceği Kaplarken - Sonraya Doğru" teması, İstanbulluların modern, aktif, canlı ve cesur olan metropol yüzünü yansıtıyor. Hikaye, ileri teknolojiyi, yalın formları, sportifliği ve işlevselliği ön plana çıkartan Mood & Kartel, Avedo ve Qtoo markalarıyla buluştu.De Gournay London
"Lüksist Hayat - Bugünden Önceki Gün" temasında, İstanbul insanının zarif, asil, güçlü ve gösterişli çehresi işlenirken, görkemli mekanları ve yüksek tavanlı apartmanları süsleyen Orin, Form Italia ve De Gournay - London'un avantgarde ürünleri yalınlıkla birleşti.

"Misafir Yolculuklar - Karşı Kapı" temasında ise farklı kültürlerden beslenen, etnik özelliklere değer veren, yolları ve yolculukları seven İstanbul kaşifleri ele alındı. Bu temada da romantik, zamandan çok merak duygusu gelişmiş, zaman zaman mistik yolculuklara çıkan, dünyevi zenginlikleri keşfetmeye hazır İstanbul insanının serüveni Riviera Maison, Becara ve Casa de Ella'nın ürünlerine yansıdı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/addresistanbul-istanbul-design-week-2006da-genc-tasarimcilarla-el-ele_48319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!