Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Afeti Davet Ettiler

Mersin'de 2001 yılında ve geçen ay sağanak yağış sonucu taşarak sele neden olan Kandak Deresi'nin denize dökülen kısmında, akarsu yatağının 7 metre daraltılarak yol yapıldığı ortaya çıktı.

Milliyet Gazetesib>Mersin'de 2001 yılında ve geçen ay sağanak yağış sonucu taşarak sele neden olan Kandak Deresi'nin denize dökülen kısmında, akarsu yatağının 7 metre daraltılarak yol yapıldığı ortaya çıktı.

Mezitli ile Davultepe beldelerinin sınırını oluşturan Kandak Deresi yatağının çocukluğunda daha geniş olduğunu belirten çiftçi Hidayet Dinçer, 5 yıl önce meydana gelen selin ardından Mersin Valiliği'ne dilekçe verdi. Harita mühendisi Mahmut Dinçer Çolak'ın hazırladığı teknik raporda, "DSİ 67. Şube Müdürlüğü'nün keşfine göre dikdörtgen taş duvarlı ıslah yapılmış.

3 metreye düşürüldü
Derenin denizden karayoluna uzaklığı 530 metre. Islah, Palma-2 Sitesi ve Davultepe Belediyesi arasında müştereken yapılmıştır. Kandak Deresi daraltılarak, site dış duvarı ile dere arasında yaklaşık 7 metre genişliğinde yol oluşturulmuş" denildi. Dere yatağının bu bölümde 10 metre olması gereken genişliğinin 3 metreye kadar düşürüldüğü vurgulandı.

Şikâyetçi Dinçer de derenin başka yerlerinde genişliğinin 20 metre civarında olduğunu belirterek şunları söyledi: "Belediyeler ve müteahhitler menfaat ilişkisine girdi, daraltıldı, yol yapıldı ve seller yaşandı. 2001'deki selden sonra dilekçe verdiğimde de haklılığım ortaya çıkmasına rağmen dere yatağı eski haline getirilmedi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/afeti-davet-ettiler_49683.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!