Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ağaç ve Orman Mamulleri İhracatçıları Birliğinden İsim Değişikliği

İstanbul, Orta Anadolu, Ege ve Akdeniz Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birlikleri, isim değişikliği için Dış Ticaret Müsteşarlığına başvurdu.

yapi.com.tr / AA
Ağaç ve Orman Mamulleri İhracatçıları Birliğinden İsim Değişikliği

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektör Kurulu Üyesi ve İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdullah Tever, yazılı açıklamasında, alt sektörleri tam anlamıyla yansıtabilmesi amacıyla Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği ismi ile faaliyet göstermek üzere başvuruda bulunduklarını belirtti.

Tever, isim değişikliğine gitmenin, Ege İhracatçıları Birliği, Orta Anadolu İhracatçıları Birliği, Akdeniz İhracatçıları Birliği ve İstanbul İhracatçılar Birliğinin ortak kararı olduğunu kaydederek, ''Mobilya ve kağıt ihracatçıları birlik ihracatının yüzde 80'ini gerçekleştiriyor. Yaptığımız toplantıda mobilya ihracatçıları kendi isimlerinin ön plana çekilmesi için talepte bulundular. Onların talebi doğrultusunda biz de kararımızı verdik ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'na bir yazı yazdık. Talebimiz kabul edildiği takdirde Türkiye'deki 4 birlikteki Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birlikleri, bundan sonra Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği olarak faaliyet gösterecek'' şeklinde görüş bildirdi.

Türkiye'deki ağaç ve orman mamulleri ihracatının yüzde 40'ını İstanbul Ağaç ve Orman Mamulleri İhracatçıları Birliğinin gerçekleştirdiğine değinen Tever, 2010 yılında toplam ihracatın 2 milyar 678 milyon dolara ulaştığını, her ay yüzde 17,9'luk artış hızı ile yıl sonunda 3 milyar 85 milyon dolarlık ihracata ulaşacaklarını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agac-ve-orman-mamulleri-ihracatcilari-birliginden-isim-degisikligi-_87478.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!