Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ağaçları Kestiler, Köy Ortadan Kayboldu

Denizin yükselmesi nedeniyle ortadan kaybolan bir Tayland köyünde kalan son bina olan terkedilmiş Khun Samut tapınağının ıslak zemininde artık yengeçler dolaşıyor.

Radikal Gazetesi
Ağaçları Kestiler, Köy Ortadan Kayboldu

enizin yükselmesi nedeniyle ortadan kaybolan bir Tayland köyünde kalan son bina olan terkedilmiş Khun Samut tapınağının ıslak zemininde artık yengeçler dolaşıyor.

Geçen 30 yıl içinde Khun Samut Chin köyünün yaklaşık bir kilometrelik bölümü sular tarafından yutuldu. En büyük nedense balıkçıların ağaçları keserek doğal bir deniz bariyeri olan ormanları yok etmesi. Yok olan Khun Samut Chin köyü ve etrafında yaşayanlar şimdilerde kestikleri ağaçları yeniden dikmeye çalışıyor. Fakat Dünya Bankası verileri ve çevrecilere göre artık yapabilecekleri çok fazla bir şey yok ve denizin yükselmesi devam edecek.

Ülkede erozyondan ve denizin yükselmesinden etkilenen alanlarda sahil çizgisi her yıl beş ile 20 metre arasında geri gidiyor. Öte yandan 180 ülkeden temsilciler bu hafta, geçerliliği 2012 yılında sona erecek olan Kyoto protokolünün yerine geçecek anlaşmanın hazırlıklarını yapmak üzere Bangkok'ta toplanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agaclari-kestiler-koy-ortadan-kayboldu_60651.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!