Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ağaoğlu 420 Konuttan Oluşan Sky Towers'ı 15 Günde Satacak

Ataşehir’de 3 bin 636 konutluk My World’ün yapımını tamamlayan Ağaoğlu, şimdi de Batı Ataşehir’de 4 bin konuttan oluşan My Towerland projesinin yapımına başlıyor. Toplam 285 bin metrekare arazi üzerine kurulacak ve mimari konsept olarak yüksek binalardan oluşacak olan My Towerland’in 600 milyon TL’ye mal olması bekleniyor.

Radikal Gazetesi
Ağaoğlu 420 Konuttan Oluşan Sky Towers'ı 15 Günde Satacak

Ataşehir’de 3 bin 636 konutluk My World’ün yapımını tamamlayan Ağaoğlu, şimdi de Batı Ataşehir’de 4 bin konuttan oluşan My Towerland projesinin yapımına başlıyor. Toplam 285 bin metrekare arazi üzerine kurulacak ve mimari konsept olarak yüksek binalardan oluşacak olan My Towerland’in 600 milyon TL’ye mal olması bekleniyor.

My Towerland’in ilk etabı olan ve 420 konuttan oluşan Sky Towers dün  satışa sunuldu. Sky Tower’da biri 41 katlı 160 metre, diğeri de 31 katlı 130 metre yüksekliğinde iki bina bulunuyor. 63 metrekare 1+1 dairelerin fiyatının 250 bin liradan başladığı Sky Towers’da 3+1 dairelerin fiyatıysa 493 bin liraya kadar çıkıyor.

24 Haziran - 31 Temmuz tarihlerini kapsayan özel bir kampanya düzenlediklerini söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “24 Haziran -1 Temmuz tarihleri arasında projeyi sadece eski müşterilerimize haber verdik. Bizim 80-85 bin eski müşteriden oluşan özel bir veri bankamız var. Bu sayede evlerin yüzde 30’unu satmayı başardık. Zaten yoğun istek üzerine projenin yapımını ve satışını erkene aldık. Ben inanıyorumki 15 gün içerisinde 420 konutun tamamını satarız” dedi. Bu arada 31 Temmuz’dan sonra ev fiyatlarında yüzde 10 artış yapılacak. Sky Towers’ta daire sahiplerine anahtarları 30 ay sonra verilecek. Ancak projenin daha öncekilerde olduğu gibi ilan edilenden de önce sahiplerine teslim edilebileceği açıklandı. Bu arada Ağaoğlu arazinin bir bölümünün sahibi olan TOKİ’ye de hasılattan pay verecek. Ağaoğlu My Towerland’in ikinci etabını da eylül ayında satışa sunmayı hedefliyor.

‘İşsizlik büyük sorun’

Türkiye’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu belirten Ali Ağaoğlu, “Biz güvenlikli siteler yapıyoruz. Ancak işsizliğin yüzde 16’lara dayandığı bir ülkede istediğiniz kadar güvenlikli site yapın bunun bir önemi yok. İşadamları olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve yatırım yapmalıyız. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi batarsa biz de batarız. Biz diğer projelerimizde olduğu gibi My Towerland projesinde de binlerce kişiye iş sağlayacağız” dedi. İnşaat sektöründe yazın 1.4 milyon kişinin kayıtlı olarak çalıştığını 1.4 milyon kişinin de sektöre malzeme sağlayan firmalarda istihdam edildiğini ifade eden Akdeniz İnşaat Genel Müdürü Hasan Rahvalı da aileleriyle birlikte 10 milyon kişinin geçimini sektörden sağladığını anlattı.

Yüzde 1 peşinata devam

Ağaoğlu şubat ayından itibaren hem inşaat sektöründe hem de bankaların mortgage kredilerinde talep artışı yaratan ‘yüzde 1 peşinle ev sahibi olma’ modelini My Towerland’de de uyguluyor. Hasan Rahvalı, “Kampanyada daire bedelinin yüzde 1’i peşin olarak ödendikten sonra, kalan peşinat tutarı için Aralık 2009’da yüzde 12’lik ve Haziran 2011’de yüzde 12’lik ödeme yapılabilecek. En fazla yüzde 75’lik tutar için banka kredisi kullanılabilecek” diye konuştu. Bu arada banka kredisinde 12, 24 ve 36 ay vadede yüzde 0.81, 48 ve 60 ay vade için yüzde 0.99, 72, 84, 96, 108 ve 120 ay vade için yüzde 1.15 oranlarında faiz geçerli olacak. Buna göre, 100 bin TL için örnek ödeme planında 120 ay vadede aylık taksit 1.540 TL’ye denk gelecek.
My Towerland’de kapalı otopark, açık havuz, dinlenme alanları, kreş, tenis, basketbol ve voleybol  sahaları, yangın alarm sistemi ve fitness center bulunuyor. Proje yeşil alanlarıyla da dikkat çekiyor.

‘Aslantepe ile ilgilenmiyoruz’

İptal sürecine giren Seyrantepe Spor Kompleksi (Aslantepe) projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Trabzon Spor’dan sonra benim için Galatasaray gelir. Ancak bu proje bizim için cazibesini yitirdi. Yani bizim gazımız kaçtı. Hemen yanında bizim Seyrantepe projemiz var. Şuanda biz onunla ilgileniyoruz. Bizim için Galatasaray stadı defteri kapanmıştır” dedi. Bu arada TOKİ’nin ihale sürecine ilişkin kararını bugün açıklaması bekleniyor. Bilindiği gibi TOKİ tarafından 2007 yılı Ağustos ayında ihalesi yapılan ve Eren Talu Mimarlık A.Ş. ile Alke İnşaat Sanayi A.Ş. Ortak Girişimi yükleniminde bulunan Seyrantepe Spor Kompleksi İnşaatının 25 Ekim 2007 tarihinde yer teslimi gerçekleştirilmiş, iş bitim tarihi olarak da 13 Ekim 2009 tarihi belirlenmişti. Projenin gerçekleştirilmesinde yaşanan gecikme nedeniyle, yüklenici firma bir kaç kez uyarılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agaoglu-420-konuttan-olusan-sky-towersi-15-gunde-satacak_70404.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!